Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple'ın Gizlilik Adımlarını Övdü

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Apple’ın Gizlilik Adımlarını Övdü

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Apple CEO’su Tim Cook’un ICDPPC 2018 konuşmasından bazı parçaları altıntılayarak bir yorumda bulundu. Apple’ı takdir eden Buterin, gizlilik konularına değindi…

Şirketlerin iş modellerinin, veri toplanması ve analizi etrafında inşa edildiği bir zamanda dijital güvenliğe yönelik en büyük tehditlerden biri veri sızıntılarıdır. Apple CEO’su Tim Cook, ICDPPC 2018 etkinliğinde geçirdiği süre boyunca kapsamlı bir şekilde konuştu. Apple’ın gizlilik konusundaki taahhüdünü alkışlayan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin konuşmadan bazı parçaları paylaştı.

Apple’ın Gizlilik Üzerindeki Durumu

Cook, Twitter’da “gizlilik temel bir insan hakkı” olduğunu yazdı. GDPR’nin herkesin bunu yapmasının yolunu gösterdiğini söyledi. Şirketlerin, müşteri verilerini sektör dışı bırakması gerektiğini ve ilk etapta kullanıcı verilerini toplamayacağını belirtti. Kullanıcılar, verilerinin toplandığını iyi bilmeli ve her zaman, veri toplamanın arkasındaki nedenlerden haberdar olmalı.

Cook, tehdidi sonuçlandırmak için şunları söyledi;

“Teknoloji harika şeyler yapabilir. Ama harika şeyler yapmak istemiyor. Hiçbir şey istemiyor. Bu kısım hepimizi kapsıyor. Teknolojinin iyi olma potansiyeli konusunda iyimseriz ama bunun tek başına olmayacağını biliyoruz. ”

Buterin Apple’ı Alkışladı

Vitalik Buterin, daha önce yıllar boyunca gizlilik ile çok fazla ilgilendiğini belirtti. Uzun bir Reddit makalesinde, gizlilik hakkındaki görüşlerini anlattı. İnsanların umursamadan “kendi mutluluğunu optimize etmek” için özgür olmaları gerektiğini söyledi.

Rus-Kanadalı geliştirici, Apple’ın gizlilik konusundaki taahhüdünü anlatıyor. Bazı kullanıcılar, Apple’ın gizlilik yemini, şirketin rakipleri için sorun yaratabilecek politikalarını ve lobi faaliyetlerini güçlendirdiği için aslında bir duman perdesi olduğunu belirtti.

Ancak, Twitter genelinde, bazı kullanıcılar Apple’ın Çin’deki şüpheli gizlilik uygulamalarına işaret etti. Facebook’un eski güvenlik sorumlusu kısa süre önce şirketi VPN ve ERE mesajlaşma uygulamalarını kısıtladığı için eleştirmişti. Şirket böylece PRC kontrollü ortak bir girişime geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...