Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Son İki Yılın En Yüksek Seviyesine Yaklaşıyor!

Ethereum Son İki Yılın En Yüksek Seviyesine Yaklaşıyor!

Merkezi olmayan finans sektöründe (DeFi) bu yıl yaşanan patlama, temel çerçevesi olan Ethereum ‘a büyük bir destek verdi. 2020’nin başından bu yana ETH fiyatları, %62’lik bir kazanç elde eden Bitcoin’i geride bırakarak tam %225 oranında arttı.

Tradingview.com‘a göre, hafta sonu boyunca Ethereum, fiyatını 390$’ın biraz üzerine çıkarırken, bu sabah ise Asya işlem seansında 430$ seviyelerine gelerek fiyatını neredeyse %10 arttırdı.

ETH / USD ticareti 1 saatlik grafik. Resim: Tradingview.com

17 Ağustos’ta, Ethereum fiyatı son iki yılın en yüksek seviyesi olan 440$’a ulaşmıştı. ETH şu anda bu seviyeyi geri alma yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

Bitcoin 12.000 Dolar’ın Altında Tutuldu

Bu BTC, 12.000’lık direncin üstesinden gelmek için mücadele ediyor. Bitcoin geçen haftanın sonunda 11.200$’a kadar düşmüştü ancak Pazartesi sabahı 11.700$’ı geri kazanmak için bu kayıpları geri almayı başardı.

17 Ağustos’taki 12.400$’lık 2020 zirvesinden bu yana, BTC düzeliyor ve daha düşük zirveler oluşturuyor ve psikolojik 12.000$’lık seviyeyi kırmakta zorlanıyor.

Analist Josh Rager, Bitcoin’in bu seviyeyi geri kazanacağından emin ve yüksek zaman dilimlerinde mevcut fiyatlar ile 13.000$ arasındaki varlığın çok fazla tutulmadığını ekliyor.

Kripto Piyasalarında Başka Neler Oldu?

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviyesine 385 Milyar Dolar’ın biraz üzerinde ulaştı. 20 Milyar Dolar’lık hafta sonu enjeksiyonu çoğunlukla Ethereum ‘a ve çeşitli DeFi tokenlerine aktarıldı.

Litecoin bugün 62$’ı geri kazanmak için %6,5’lik bir kazançla iyi bir performans sergilerken, Polkadot, geçen hafta DOT tokeninin %50 artmasıyla piyasa değeri açısından altıncı sıraya yükseldi.

Defipulse.com‘a göre DeFi pazarlarında kilitlenen toplam değer 8 Milyar Dolar’a yaklaşıyor.

Şu anda otomatik piyasa yapıcı Aave‘nin 1.67 Milyar Dolar’lık teminat kilidi ile lider konumda. Maker ve Curve Finance ise sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor. UniSwap borsasının yönetişim belirteci UNI, Çarşamba...