bitcoin
Bitcoin (BTC) $33,133.00
ethereum
Ethereum (ETH) $1,866.81
tether
Tether (USDT) $0.998725
binance-coin
Binance Coin (BNB) $291.70
Ana SayfaKripto Para HaberlerieToro Şirketi, Blockchain'i Futbol Endüstrisine Taşıyor

eToro Şirketi, Blockchain’i Futbol Endüstrisine Taşıyor

Küresel yatırım platformu eToro, yedi farklı İngiltere Premier Lig kulübü ile blockcahin teknolojisi kullanım ortaklığına girdi. Bu sadece kripto dünyası için değil, aynı zamanda futbol endüstrisi için de büyük bir adım olacak.

İngiltere eToro Genel Müdürü Iqbal Gandham, doğası gereği, kripto para birimleri ve geniş çapta blok zinciri sadece futbolda değil, diğer sporlarda da birçok gelişme sağlayabileceğini belirtti.

Kripto para birimleri futbol dünyasını fethediyor

Gibraltar United futbol takımı, ücretlerini Quantocoin‘de kesin olarak belirleyen ilk takım. Futbol hala muhafazakar bir iş modelini izlese de, Real Madrid ve Atlético Madrid gibi büyük kulüplerin taraftarları, mobil blockchain destekli uygulama aracılığıyla bilet alımını yapabiliyor. Ronaldinho ve Wesley Sneijder gibi bazı ünlü oyuncular kendi kripto para birimlerini bile başlattılar.

Premier Lig kulüpleri, gelişmekte olan blockchain teknolojisini yeni uygulamaya başlasa da, endüstrinin getirebileceği avantajları eToro tam olarak anlamalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Iqbal Gandham planlarını şu şekilde açıkladı:

 “Blockchain şirketleriyle çalışmak ve futbol takımlarıyla etkileşime girmelerini sağlamak istiyoruz. Fintech ve futbol ekosistemini inşa etmek, bu yüzden eğer bilet gişeleriyle mücadele edebilecek iyi bir blockchain platformu varsa, onu Tottenham Hotspur‘a götürebiliriz. ”

Yanlış Yapmanın Önlenmesi

Kripto kullanımı sadece bir kolaylık olarak değerlendirilmemelidir. Blockchain teknolojisi, ödemelerin şeffaflığı, yasa dışı bilet satışlarının engellenmesi ve kulüplerden oyunculara yapılan tüm para transferlerini, bir ağda toplayıp tasarruf sağlayacak ve yolsuzluğu önleyecek.

Gandham devam eden açıklamasında:

”Blockchain teknolojisi kulüpler için, taraftarlarından maddi destek alma süreçlerini kolaylaştırabilir, bu da her iki tarafı bir araya getirmek için elinden gelenin en iyisini yapan kulüpler için son derece önemlidir. Ayrıca, kulüplerin sponsor paralarını alır almaz taraftarlara bazı avantaj sunmalarını sağlayacaktır.”

Kulüplerin oyuncularına ödeme yapmak için kripto kullanması, bankalarla ilgili birçok zorluğu kaçınmalarına yardımcı olabilir. Ancak ​​eToro‘un tek ilgi alanı futbol değil. Planları hakkında konuşan Iqbal Gandham:

“Şu anda müşterilerimizin çıkarlarına uygun birkaç alanı keşfediyoruz. Bunlar müzikten perakende satışa ve hatta ek sporlara kadar çeşitlilik gösteriyor. ”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.63%
$33,133.00
$871.40
Ethereum (ETH)
5.14%
$1,866.81
$95.95