Ana Sayfa Kripto Para Haberleri eToro Şirketi, Blockchain'i Futbol Endüstrisine Taşıyor

eToro Şirketi, Blockchain’i Futbol Endüstrisine Taşıyor

Küresel yatırım platformu eToro, yedi farklı İngiltere Premier Lig kulübü ile blockcahin teknolojisi kullanım ortaklığına girdi. Bu sadece kripto dünyası için değil, aynı zamanda futbol endüstrisi için de büyük bir adım olacak.

İngiltere eToro Genel Müdürü Iqbal Gandham, doğası gereği, kripto para birimleri ve geniş çapta blok zinciri sadece futbolda değil, diğer sporlarda da birçok gelişme sağlayabileceğini belirtti.

Kripto para birimleri futbol dünyasını fethediyor

Gibraltar United futbol takımı, ücretlerini Quantocoin‘de kesin olarak belirleyen ilk takım. Futbol hala muhafazakar bir iş modelini izlese de, Real Madrid ve Atlético Madrid gibi büyük kulüplerin taraftarları, mobil blockchain destekli uygulama aracılığıyla bilet alımını yapabiliyor. Ronaldinho ve Wesley Sneijder gibi bazı ünlü oyuncular kendi kripto para birimlerini bile başlattılar.

Premier Lig kulüpleri, gelişmekte olan blockchain teknolojisini yeni uygulamaya başlasa da, endüstrinin getirebileceği avantajları eToro tam olarak anlamalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Iqbal Gandham planlarını şu şekilde açıkladı:

 “Blockchain şirketleriyle çalışmak ve futbol takımlarıyla etkileşime girmelerini sağlamak istiyoruz. Fintech ve futbol ekosistemini inşa etmek, bu yüzden eğer bilet gişeleriyle mücadele edebilecek iyi bir blockchain platformu varsa, onu Tottenham Hotspur‘a götürebiliriz. ”

Yanlış Yapmanın Önlenmesi

Kripto kullanımı sadece bir kolaylık olarak değerlendirilmemelidir. Blockchain teknolojisi, ödemelerin şeffaflığı, yasa dışı bilet satışlarının engellenmesi ve kulüplerden oyunculara yapılan tüm para transferlerini, bir ağda toplayıp tasarruf sağlayacak ve yolsuzluğu önleyecek.

Gandham devam eden açıklamasında:

”Blockchain teknolojisi kulüpler için, taraftarlarından maddi destek alma süreçlerini kolaylaştırabilir, bu da her iki tarafı bir araya getirmek için elinden gelenin en iyisini yapan kulüpler için son derece önemlidir. Ayrıca, kulüplerin sponsor paralarını alır almaz taraftarlara bazı avantaj sunmalarını sağlayacaktır.”

Kulüplerin oyuncularına ödeme yapmak için kripto kullanması, bankalarla ilgili birçok zorluğu kaçınmalarına yardımcı olabilir. Ancak ​​eToro‘un tek ilgi alanı futbol değil. Planları hakkında konuşan Iqbal Gandham:

“Şu anda müşterilerimizin çıkarlarına uygun birkaç alanı keşfediyoruz. Bunlar müzikten perakende satışa ve hatta ek sporlara kadar çeşitlilik gösteriyor. ”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...