bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,260.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.05
tether
Tether (USDT) $0.998595
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinFacebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor

Facebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz gün New York Times yayınladığı haberde, sosyal medya devi Facebook beklenenden çok daha kısa süre içerisinde kendi kripto parasını piyasaya çıkarabilir dedi. Kaynağı tam olarak bilinmeyen birkaç habere göre, Facebook Coin yılın ilk yarısında kripto para borsalarında listelenebilir.

Facebook, son derece gizli tuttuğu kripto para projesiyle “Bitcoin’in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umuyor. New York Times, Facebook’un kripto para ödemelerini mesajlaşma servislerine entegre etmeyi hedefledikleri bildirdi.

Facebook özellikle, mesajlaşma altyapısını yeniden şekillendirerek, WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı tek bir platformda sunmayı planlıyor. Bu da, üç sosyal içeriği kullanan toplam 2.7 milyar kişiye ulaşması anlamına geliyor.

Facebook, geçtiğimiz haftalarda PayPal’ın eski yönetim kurulu başkanı David Marcus’un liderliğinde kripto projesini başlattığını duyurmuştu. Kısa bir süre içerisinde, Telegram’ın yeni token’ı (Gram) ve Telegram Open Network (TON) blok zinciri için oluşan iki ICO’da 1,7 milyar dolar toplanmıştı.

Facebook Coin üzerinde çalışan 50’den fazla mühendisin olduğu ve bu çalışmaların gizli tutulması için özel bir ofis oluşturulduğu da söylentiler arasında.

Ayrıca öğrenilen bilgilerde, ekibin üzerinde çalıştığı bir değil, tam üç farklı ulusal fiat para biriminin değerine bağlı bir stabilcoin olduğu bildirildi. Son olarak New York Times, Facebook’un Facebook Coin’i listelemeri için, kripto borsalarıyla görüşmelere başladığını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$60,260.00
$1,524.58
Ethereum (ETH)
0.64%
$4,032.05
$25.81