Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Facebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor

Facebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz gün New York Times yayınladığı haberde, sosyal medya devi Facebook beklenenden çok daha kısa süre içerisinde kendi kripto parasını piyasaya çıkarabilir dedi. Kaynağı tam olarak bilinmeyen birkaç habere göre, Facebook Coin yılın ilk yarısında kripto para borsalarında listelenebilir.

Facebook, son derece gizli tuttuğu kripto para projesiyle “Bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umuyor. New York Times, Facebook’un kripto para ödemelerini mesajlaşma servislerine entegre etmeyi hedefledikleri bildirdi.

Facebook özellikle, mesajlaşma altyapısını yeniden şekillendirerek, WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı tek bir platformda sunmayı planlıyor. Bu da, üç sosyal içeriği kullanan toplam 2.7 milyar kişiye ulaşması anlamına geliyor.

Facebook, geçtiğimiz haftalarda PayPal’ın eski yönetim kurulu başkanı David Marcus’un liderliğinde kripto projesini başlattığını duyurmuştu. Kısa bir süre içerisinde, Telegram’ın yeni token’ı (Gram) ve Telegram Open Network (TON) blok zinciri için oluşan iki ICO’da 1,7 milyar dolar toplanmıştı.

Facebook Coin üzerinde çalışan 50’den fazla mühendisin olduğu ve bu çalışmaların gizli tutulması için özel bir ofis oluşturulduğu da söylentiler arasında.

Ayrıca öğrenilen bilgilerde, ekibin üzerinde çalıştığı bir değil, tam üç farklı ulusal fiat para biriminin değerine bağlı bir stabilcoin olduğu bildirildi. Son olarak New York Times, Facebook’un Facebook Coin’i listelemeri için, kripto borsalarıyla görüşmelere başladığını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...