bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriFenerbahçe, Sorare’da Yer Alan İlk Türk Kulübü Oldu

Fenerbahçe, Sorare’da Yer Alan İlk Türk Kulübü Oldu

Fenerbahçe Spor Klübü, Sorare’a katılıp oyuncu kartlarıyla Sorare global fantezi futbol oyununda yer alan ilk Türk kulübü oldu ve Juventus, Paris Saint-Germain ve Bayern Münih gibi dünya devlerinin arasına katıldı.

Sorare, 100’den fazla futbol kulübüne yeni bir gelir kapısı sağlayan bir pazar oluşturdu ve dijital oyuncu kartı satışında Kasım 2020’de aylık 1.300.000$ ciro elde etti.

Türk kullanıcılar, günlük 1 saat 15 dakikayla oyuna en çok zaman harcayan kitleler arasında 3. sırada yer alıyor.

Fenerbahçe ile global fantezi futbol oyunu Sorare’ın iş birliği kapsamında, futbolcuların dijital kartları oyunda yer alacak ve oyunu oynayan taraftarlar bu kartları alıp satarak takımlarında kullanabilecekler.

Aralık 2019’da beta sürümü yayınlanan oyun, her ay ortalama %52 oranında bir büyüme sağlayarak bugün dünya geneline 55.000 kullanıcıya ulaşmayı başardı. Oyun içerisinde 80 ülkeye yayılmış 6 Milyon Dolar değerinde dijital futbolcu kartı bulunuyor.

Fenerbahçe’nin Sorare global fantezi futbol oyununa dahil oluşuyla ilgili konuşan Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra;

“Sorare ile attığımız bu global adımla Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türkiye’de de yine bir ilke imza attık. Futbolun dünya devlerinin yer aldığı Sorare’da Juventus, Paris Saint-Germain, Bayern Münih gibi kulüplerle birlikte yer alıyoruz. Başkanımız Ali Koç başta olmak üzere yönetim kurulumuzun dijitalin gücünün farkında olan bir bakış açısıyla, Fenerium olarak Türkiye’de yeni bir alanda öncü olduk’‘ dedi.

Yapılan anlaşma kapsamında görüşlerini bildiren bir diğer isim ise Sorare CEO’su Nicolas Julia oldu.

Nicolas Julia yapılan iş birliği dahilinde;

“Fenerbahçe’nin aramıza katılan ilk Süper Lig ekibi olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu zamana kadar Türkiye’de anlaşmalı olduğumuz bir kulüp olmamasına rağmen ülkedeki fantezi futbol oyunlarına olan ilgiye bağlı olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen pazarımız olması bizi oldukça etkilemişti. Fenerbahçeliler, Sorare dijital kartlarla hem oyun içinde hem de gerçek dünyada kulüplerine bağlılıklarını en iyi şekilde gösterebilecekler” yorumunu yaptı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24