bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriFiat 500 Kullanıcıları Kripto Para İle Ödüllendirilecek

Fiat 500 Kullanıcıları Kripto Para İle Ödüllendirilecek

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın salı günü yaptığı bir duyuruya göre markanın ana şirketi Stellantis, sürücüleri kripto para ile ödüllendirmek için Kiri Technologies ile ortaklık kurdu.

Fiat’ın 500 model elektrikli aracını kullanan kişiler artık her kilometre için yaklaşık 0,024 dolar değerinde 1 KiriCoin kazanacaklar. Aracın enerji kullanımına göre daha verimli kullanan Fiat kullanıcıları da ek ödüller alacak.

Stellantis e-Mobilite program yöneticisi Gabriele Catacchio konuyla ilgili;

“KiriCoins, Fiat uygulamasının içinde otomatik olarak sanal bir cüzdanda birikiyor. Hesaplama anında yapılır ve bir blockchain algoritması kullanılarak onaylanır” dedi.

Stellantis, sistemden yararlanan sürücülerin kazandıkları token’larını Kiri’nin pazar yerindeki ürün ve hizmetler için kullanabileceklerini ve bu sayede diğer perakendecilere hediye kartları satın alabileceklerini söyledi. Şirket, 500 modelini Kuzey Amerika’da üretmediğinden, yalnızca Avrupa Birliği’ndeki sürücüler kripto ödülleri kazanabilecekler. Ayrıca uygulama içinde sürüş tarzına göre 100 üstünden en yüksek puanı toplayan Avrupalı sürücüler Amazon, Netflix, Spotify, Apple, Zalando gibi platformlarda özel fırsatlardan yararlanabilecek.

Programın, daha verimli araç kullanan kişilere daha fazla kripto ödülü verildiği bir eko-sürüş stilini teşvik etmeyi amaçladığı bildirildi. Ayrıca Catacchio, şirketin benzer eko-sadakat programlarının sayısının 2024 yılına kadar üç katına çıkmasını beklediğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33