bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,072.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,772.14
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $478.43
Ana SayfaKripto Para HaberleriFidelity, Square ve Coinbase Kripto Para Düzenlemelerini Şekillendirmek İçin Bir Grup...

Fidelity, Square ve Coinbase Kripto Para Düzenlemelerini Şekillendirmek İçin Bir Grup Kurdu

Fidelity ve Square, yeni kurulan bir konsey ile Bitcoin düzenlemelerini şekillendirmeye çalışıyor.

Fidelity ve finansal hizmetler sağlayıcısı Square, Wall Street Journal’ın 6 Nisan tarihli raporuna göre, uygun kripto para düzenlemeleri için lobi yapacak bir ticaret grubu olan Crypto Council for Innovation’ı oluşturmak için diğer birkaç şirketle güçlerini birleştirdi. Üye listesinde ayrıca kripto para borsası Coinbase ve kripto odaklı yatırım firması Paradigm de bulunuyor.

Paradigm CEO’su ve Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, düzenleyiciler ödül alırken varlık sınıfıyla ilişkili riskleri ele almak arasında ince bir çizgide yürümeye çalışırken, önümüzdeki on yıl içinde kriptonun nerede olacağını tahmin etmenin zor olduğundan bahsetti.

”Zorlayıcı çünkü politika yapıcılar risk ve ödülü dengelemek istiyor ve bu alanda zaman geçiren insanlar bile bunun önümüzdeki on yılda nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanacak.”

Ayrıca Amerikan borsası Coinbase, Temmuz 2018’de bir siyasi eylem komitesi (PAC) kurdu, ancak daha sonra Nisan 2019’da hiçbir şey yükseltmeden kapatıldı.

Ehrsam, kripto endüstrisinin görünüşte ana akım haline gelmesine rağmen hala kırılgan olduğunu iddia etti.

”Kripto, ana akım bir dönüm noktasında. Çok erken aşamalarında ve tıpkı internet gibi (bir zamanlar öyleydi), o aşamadayken çok kırılgandır.”

Dün, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, ABD’deki tüm büyük ve orta ölçekli halka açık bankaların değerini aşarak 2 trilyon dolara dokundu. Bununla birlikte, grubun radarındaki tek konu yönetmelikler değil. Yeni konsey, milletvekillerine kur yapmanın yanı sıra, yeni ortaya çıkan endüstride teknoloji araştırmalarını ilerletmeye de odaklanacak.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.62%
$62,072.00
$1,005.57
Ethereum (ETH)
2.02%
$3,772.14
$76.20