Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Finans Devi Citi Bank; "Stabil Citicoin Üretiminden Vazgeçtik"

Finans Devi Citi Bank; “Stabil Citicoin Üretiminden Vazgeçtik”

New York merkezli küresel finans devi Citi Bank, kendi stabil kripto parası olan Citicoin üretiminden vazgeçtiğini ve bunun pek de mantıklı bir girişim olmadığını açıkladı.

Citi Bank, Citicoin ‘i geliştirerek, küresel ödeme süreçlerini kolaylaştırmak istemişti. Citicoin, Dublin’deki inovasyon laboratuvarında geliştirildikten sonra, şirketten resmi olarak bir açıklama yapılmamıştı.

Bitcoin ve JPM coin ile gelen rekabet koşullarının gereksiz olduğunu belirten Citi Bank yetkilileri, Citicoin üretimi için şuan geri adım atmış durumda.

Citi İnovasyon Laboratuvar Şefi Gülru Atak:

“Bu deneyden öğrendiklerimize dayanarak, mevcut ödeme sistemlerimizde gerekli iyileştirmeler yapmaya karar verdik. SWIFT de dahil olmak üzere, mevcut sistemleri ve fintechleri uygulamaya karar verdik.”

Ayrıca, blcokchain teknolojisinden yararlanmanın olumlu sonuçlar doğurduğuna açıklık getiren Atak, Citi Bank’ın son zamanlardaki amacının, blockcahin teknolojisini eski sistemlere entegre etmek olduğunu belirtti.

Atak, daha önceki blokchain girişimlerini uygulamaktan mutlu olduğunu, Citi Bank’ın özellikle ticaret finansmanı gibi alanlarda kesinlikle blockchain teknolojisini kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Daha sonra, şu anki odak noktamız, ticaret alanı ve ticari finansmanlar.. Ancak bunu kamuoyuna duyurma konusunda henüz acele etmek istemiyoruz. dedi.

Gülru Atak, bankanın 2017 yılında özel menkul kıymetler çevresinde yapılan ödemeleri kolaylaştırmak için yapılan, CitiConnect ile Nasdaq ortaklığını da vurguladı. Aynı zamanda bu ortaklığın JPM Coin ile paralellik taşıdığını da belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...