bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,071.75
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriFinansal Hizmetler Ajansı (FSA) Binance Hakkında Uyarı Yayınladı

Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) Binance Hakkında Uyarı Yayınladı

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ülkede kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini söyleyerek başka bir uyarı yayınladı.

FSA, Binance’in izinsiz olmasına rağmen internet üzerinden Japon sakinleriyle iş yaptığını söyledi.

FSA’nın bu yeni uyarısı, Mart 2018’de borsaya karşı benzer bir uyarı yayınladıktan üç yıl sonra geldi. O sırada regülatör, kripto para borsasının lisanssız iş yapmaya devam etmesi halinde cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacağını söylemişti. Bu olay, borsanın merkezini ülke dışına taşımaya ve resmi olarak Malta’ya taşınmaya zorlamıştı.

Binance

Geçen yıl Binance, Japon kullanıcıları için daha sonraki bir tarihte ticaret işlevlerinin kademeli olarak kısıtlanmasını uygulayacağını söyledi. Ancak borsanın Japonca web sitesine, yeni hesap oluşturma işlemleri için bile ulaşılamıyor. Kullanıcılar siteye bir VPN üzerinden erişirken borsa, Japonca IP adreslerini engellemiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte borsa yaptığı bir açıklamada bu durumun düzeltileceğini söyledi.

Ayrıca geçen ay FSA, kripto türevleri borsasının kayıt dışı olduğunu ve ülkede hala faaliyet gösterdiğini söyleyerek Bybit’e karşı da bir uyarı yayınlamıştı. Bununla birlikte, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Japon pazarına giriş yapabilmek için 18 Haziran’da Finansal Hizmetler Ajansı’na kaydolmuştu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$32,524.00
$318.74
Ethereum (ETH)
3.52%
$2,071.75
$72.93