Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano -...

Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano – 10.01.18

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano Fiyat Analizi.
9 Ocak tarihinde, fotoğrafçılık devi Kodak, kendi yaratacağı kripto para olan KodakCoin’i ayın sonunda piyasaya çıkaracağını planlandığını duyurdu. Bu haberler Kodak hisse senedi fiyatlarında güçlü bir artışa neden oldu. Bu hamlenin, şirketin aktifliğini artıp artırmayacağı bilinmez ancak en azından şirket gelecekteki teknolojiyi benimsemeye çabalıyor. Kodak’ın hisse fiyatlarındaki hızlı yükseliş, geleneksel yatırımcılara da bulaşan kripto çılgınlığına işaret ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde geleneksel kullanıcılar, Blockchain veya kripto para ile bağlantılı şirketlerin hisse senetlerini fazlaca satın aldılar.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon bile yakın tarihte Fox Business’a özel röportajda, Bitcoin’i dolandırıcılık olarak gördüğüne pişman olduğunu belirtti. Traderlar olarak bizim ilgimiz, bize maksimum kazanç sağlayacak kripto para birimlerini satın almaktır. Bakalım satın alma fırsatı veren coinler var mı?

 

BTC / USD

8 Ocakta, boğalar 50 günlük SMA’ya olan düşüşte satın alma gerçekleştirse de kazanımlardan yararlanamadılar. Kurtarma girişimleri, düşüş trendinde ve 20 günlük EMA’da dirençle karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin yine 50 günlük SMA’ya düştü.

Bitcoin şu anda 50 günlük SMA’dan destek alıyor ve kritik destek seviyelerinde, simetrik üçgenin trend çizgisi desteğiyle, baş ve omuz modelinin yaka çizgisinde işlem yapıyor. Bu destek devam ederse, bitcoin simetrik üçgenin içinde ticarete devam edecek gibi görünüyor. Fakat fiyat bu kritik destek alanından koparsa, öncelikle ilk destek seviyesi olan 10.705’e düşebilir ve yine tutunamazsa muhtemelen $8,000’a kadar düşebilir.

Şayet, BTC / USD paritesi yükselip 17.200 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz sayılacaktır. Fakat bunun gerçekleşme ihtimalinin küçük olduğunu düşünüyoruz.

ETH / USD

Ethereum, hedef olan 1,310 seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum’un, tepe direnç bölgesinin 1,310 ile 1,434 dolar bandından şu sıralar çıkmasının zor olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, daha düşük seviyelerde uzun pozisyonlara giren traderlar, bu direnç bölgesinde kısmi kâr ayırtabilirler.

“ETH / USD” çiftinin önümüzdeki günlerde bir düzeltme / konsolidasyon dönemi başlatmasını bekliyoruz. Yükselen kanalın direnç hattı ilk destek olacaktır. Bu devam ederse, birkaç gün aralıklarla trade yapmayı umabiliriz. Fakat Ayılar, fiyatları kanalın içine geri düşürmeyi başarırsa, 20 günlük EMA’ya bir düşüş görebiliriz.

BCH / USD

Bitcoin Cash, 2.291 – 2.770 $ aralığında seyretmeye devam ediyor. Moloz girişiminde 8 Ocak’ta başarısız oldu.

Şu anda, Bitcoin Cash’in güçlü bir satın alma desteği var. Fiyatın aralıktaki üst sınırın dışına çıktığında, bu tutar 3,249 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üstünde, yükseklerin tekrar denenmesi de mümkündür.

Bununla birlikte, boğalar bunu başaramazsa, menzil sınırlaması birkaç gün daha devam edecek gibi görünüyor. Fiyatlar bu aralıkta dalgalı olacaktır.

Bir sonraki trend, BCH / USD çiftinin beklenen hareketi bozulduktan sonra veya kesildiğinde başlayacak. Bir olumsuzluk olarak, 2.000 $ – 2.291 $ destek bölgesi önemlidir, çünkü kesildiği takdirde 1.733 $ ilk destek ve sonrasında 1.200 $  seviyelerine kayma olasılığı olabilir.

XRP / USD

Bugün Ripple fiyatı, öngörülen seviyelere yakın olan 1.61 $ ‘ın altına geriledi.

Boğalar, yükseliş trend çizgisini ve 20 günlük EMA’yı savunmaya çalışıyor. Ripple bir hafta içinde yüzde 50’den fazla düzeltme yapıldıktan sonra, sıçrama girişiminde bulunabilir. Bununla birlikte, herhangi bir canlanmanın 2,46 $ ila 2,80 $ arasında sert dirençle karşı karşıya kalacağına inanıyoruz. Boğalar trend çizgisi desteğini elde etmede başarısız olursa, 1.40 $ ‘a bir kayma mümkündür.

XRP / USD çifti için sınırlı aralıklarla pozisyon almak için birkaç gün bekleyebiliriz.

 

IOTA / USD

Orta vadede IOTA, 3.03 ila 5.59 $ arasında değişen aralıkta. Bununla birlikte kısa vadede, menzil 3.03 $ – 4.34 $ ‘a kadar geriledi.

Menzilin alt sınırı bir aydan uzun sürdü. Bu nedenle, boğaların bu seviyeyi korumaya devam edeceğine inanıyoruz ve IOTA fiyatı kademeli olarak 4.34 dolara, bundan sonra da 5.59 dolara yükselecektir.

IOTA / USD çifti düşerse ve bu seviye bozulursa fiyat 1,70 $ seviyesine doğru kayabilir. Ancak bu oldukça düşük bir olasılık.

LTC / USD

Litecoin, simetrik üçgen modelinin içinde hareketine devam ediyor. İşlem, fiyat patlak verinceye veya kırılıncaya kadar dalgalı olacaktır.

LTC / USD çifti simetrik üçgenden koparsa negatif etkiyle 175 $ ‘a kadar düşebilir. Tersi durumda, boğalar 280 – 308 dolarlık bölgede sert direnişle karşılaşabilirler. Üçgenin içinde hareket sürdüğü müddetçe herhangi bir pozisyon yaratmanın gereksiz olduğunu belirtelm.

XEM / USD

Boğalar 8 Ocak’ta en düşük seviyeleri satın almalarına rağmen, geri çekilme, alıcıları daha üst düzeylerde bulamadı. Bugün NEM, trend çizgisi desteğine doğru düşüşünü uzattı.

20 günlük EMA ve trend çizgisi arasındaki destek alanının alımları artıracağına inanıyoruz. Bu seviyelerden bir sıçrama olabilir. Yine de, bir ralli görmeyi beklemiyoruz çünkü şüphesiz XEM / USD çifti her yükselişte direniş gösterecektir.

Önümüzdeki günlerde NEM’de parçalı alımlar yapılabilir.

ADA / BTC

Cardano 20 günlük EMA’ya sınırına geldi. Eğilim hattı ve 20 günlük EMA arasındaki bölgenin güçlü bir destek göreceğini düşünüyoruz.

Dolayısıyla, destek seviyelerinden bir geri çekilme göz ardı edilemez. ADA / BTC çifti eğilim çizgisini bozarsa 0.00002539 seviyelerine düşebilir.

 

yabancı kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...