Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS;...

Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS; 13.02.2018

Uzun süredir ayı piyasasının hakim olduğu kripto para borsalarında son duruma bakacağız. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano, NEO, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar ve EOS kripto paralarının fiyat analizine bakacağız ve nasıl pozisyonlar alabiliriz göreceğiz.

Haydi başlayalım…

 

BTC / USD

Bitcoin’in eğilim çizgisi aşağı doğru döndükten sonra destekleri tekrar tekrar test etmesini bekliyorduk. Fakat ayı baskısı 8.000 doların altına düşmeyecek gibi görünüyor.

Halihazırda, fiyatın 20 günlük EMA’da düşüş trendinde ve sonrasında dirençle karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. Boğalar için gerçek bir test olması için 8,600 – 9,400 $ seviyelerinin olmasını bekliyoruz.

Trend bu bölgeden çıkmayı başarırsa, 50 günlük SMA ve inen kanalın direnç seviyesine kadar 12,000 Dolar’a varan hızlı bir toplanma gerçekleşebilir.

Bu nedenle, traderlar satın almak için 9,500 doların üzerinde bir konumda bekleyebilirler. Stop-loss seviyesi ise 7.800 $ ‘da tutulmalıdır. Kâr amacı, 12.000 doları harekete geçirmektir.

Peki ya Bitcoin fiyatı 9.500 dolardan yukarı kırılmazsa ve tekrar düşerse?

Bu durumda, traderlar fiyatın altındaki seviyelerde destek noktasını gözleyecekler, çünkü fiyat 7.800 dolardan aşağı kırılırsa 7.000 $ ‘a kadar düşeceğini görebiliriz.

ETH / USD

10 Şubat ve 11 Şubat tarihlerinde iki günlük bir dalıştan sonra Ethereum da yukarı çıkmaya çalışıyor.

ETH / USD çifti, 20 günlük EMA’dan 911$ ve 50 günlük SMA’dan 980 $ seviyesinde dirençle karşılaşacak. Bu seviyelerin üstünde Ethereum fiyatı, düşen kanalın direnç çizgisine doğru yaklaşık 1.050 Dolar düzeyinde hareket edebilir. 775 dolardaki güçlü destek ise dezavantaj.

BCH / USD

Bitcoin Cash son dört gündür küçük bir bant aralığında işlem görüyor. Bu durum belirsizdir ve her iki yöne de kırılabilir…

BCH / USD çifti, düşüş trendi hattından ve 20 günlük EMA’dan kurtulursa kısa vadeli bir dip sinyali verecektir.

Bu nedenle, 1.000 $ seviyesinde stop-loss ile 1.400 $ ‘da uzun vadeli bir pozisyonun akıllı bir hareket olabileceğini düşünüyoruz. Pozisyon, 1.925 – 2.000 $ seviyelerine ulaşma amaçlıdır.

XRP / USD

Ripple’da kısa vadeli bir dip ihtimali var. 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir hareketin uzun pozisyonlar başlatmasını bekliyoruz.

XRP / USD çifti, 10 Şubat tarihinde 20 günlük EMA’dan çıktı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Şimdilik, yine 20 günlük EMA’da. Şayet Ripple fiyatı dört saat boyunca 1.1 dolar seviyesinin üstünde durursa, 50 günlük SMA’ya karşı 1,5 dolarlık bir yürüyüş bekleyebiliriz. Bu seviye de aşılırsa 1,74 $ ‘lık bir hareket olasılığı bulunuyor.

Traderlar, önceki destek seviyesinin biraz altındaki 0,86 seviyelerinde stop-loss koyabilirler. Şu anki düşüşte Ripple daha düşük bir performans gösterdi, bu nedenle varlığınızın yalnızca yüzde 50’siyle ticaret yapmanızı tavsiye ediyoruz.

XLM / USD

Stellar son birkaç gündür menziline bağlı olara yoluna devam ediyor. Toparlanma denemeleri, 0,41 $ seviyelerinde güçlü bir direnişle karşı karşıya kaldı.

XLM fiyatı iniş kanalından ayrılmayı başarırsa, 0,63 seviyelerine kadar bir toparlanma öngörüyoruz. Fiyat 0,3 dolardan aşağı kırılırsa, XLM kanalın destek hattına kayabilir.

Bu nedenle, herhangi bir uzun pozisyon başlatmak için kanalın kopuşunu beklemeliyiz.

LTC / USD

Eğer, koparma 175 $ seviyesinin üstünde tutuyorsa, Litecoin’deki uzun pozisyonlara danışmıştık. Bununla birlikte, son üç günde, boğalar 20 günlük EMA engelini kaldırmak için mücadele ediyor.

Fiyat 175 dolardan çıkarsa, 20 günlük EMA, düşüş trend çizgisi ve yatay çizgiden gelen direnç kaybolacaktır.

Bunun önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. LTC / USD çifti dört saat boyunca 178 $ seviyesinin üzerinde kaldığı takdirde, uzun pozisyonları başlatmak için uygun bir zaman.

Stop-loss 130 $ seviyesinde tutulabilir. İlk direnç seviyesi 200 Dolardır. Litecoin fiyatı 200 $ üstüne çıkarsa, 307 $’a doğru bir yürüyüş görebiliriz.

ADA / BTC

Cardano, azalan üçgen modelinde hareketine devam ediyor. Bu düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur ve 0.00004070 seviyesinde desteğin dağılımı paterni tamamlayacaktır.

ADA / BTC çiftinin 0.0000246 seviyelerinde alım desteği bulmasını bekliyoruz. Azalan üçgen formasyonunun bozulması yükseliş işaretidir. Bu nedenle Cardano, azalan kanalın ve 50 günlük SMA’nın düşüş eğilimi çizgisi olan 20 günlük EMA’dan koparsa, uzun dönem pozisyonu düşünebiliriz.

Ancak o zamana kadar Cardano’dan uzak kalmayı tercih edebilirsiniz.

NEO / USD

NEO Fiyatı, 10 Şubat tarihinde gün içinde en yüksek seviyesi olan 120.33 dolara ulaşmış olsa da, bu seviyelerde tutunamadı.

93.53 dolar yine 11 Şubat itibarıyla güçlü bir destek gibi görünüyor. Bu bir dezavantajdır.

NEO / USD çifti, olumsuz durumda 93.5 Dolar, ters yöne ise 120 $ seviyesinde kaldı. Bu aralıktan kopuş, NEO’yu azalan üçgenin aşağı yön çizgisine doğru itme olasılığı yüksektir.

Traderlar, eğer fiyat en az dört saatlik bir seviyede kanalda kalırsa, 121 $ ‘ın üzerinde bir çıkış yapabilirler. İlk stop-loss 93 $ seviyesinde tutulmalı ve NEO Fiyatı üçgen düşüş eğrisi çizgisinden kurtulamamışsa daha yüksek emirler takip edilmelidir. NEO hareketli ortalamalardan düşüp 93.53 seviyesinin de altına düşerse, durum negatif hale gelebilir.

EOS / USD

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve 20 günlük EMA düşüş eğilimi gösteriyor. EOS Fiyatının, 10 $ ‘lık seviyelerde güçlü direnç göstermesi muhtemeldir.

Dezavantaj olarak, 7.5 $ ila 6.5 $ seviyeleri güçlü destek görevi görecektir.

Mevcut seviyelerde herhangi bir güvenilir pozisyon bulamıyoruz, bu nedenle EOS / USD çifti ile yeni işlemler hakkında bir önerimiz yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...