Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Fiyat Analizi; BTC, BCC, ETH, LTC, XRP

Fiyat Analizi; BTC, BCC, ETH, LTC, XRP

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve Litecoin fiyat analizi. Kriptopara piyasalarında son durum ne? Hangi pozisyonlar alınabilir?

Çoğu merkezi banka ve hükümet, kriptopara ekosistemlerini durduramadıkları için düzenlemeye gitme yolunu seçiyorlar. En son Salı günü yayınlanan bir raporda ABD Varlık Ticareti Komisyonu (CFTC), Bitcoin’in türev sözleşmelerinin denetlenmesine neden olacağını söyledi.

Kripto para birimleri düzenlemesine ilişkin herhangi bir konuşma, piyasalar tarafından hafif karşılanmaz. Çünkü merkezi olmayan bir para biriminin tüm varlığı, hükümetler ve merkez bankaları oyuna girdiğinde bozulacaktır.

Peki bu iyi bir satın alma fırsatı mıdır yoksa daha da ileri gidebilir mi? Analiz edelim.

BTC / USD

Bitcoin, çok beklenen düzeltmeyi başlattı. Traderlar için iyi bir giriş noktası olabilecek olumsuzlukların önemli seviyelerini tanımlayalım.

Önceki iki vesileyle, kriptopara sırası yükselen kanalın direnç çizgisinden çıkamadığı zaman, kanalın eğilim çizgisi desteğine geri döndü. Ancak, düşüşü 4000 dolara indirgemeye başlamadan önce, destek sağlayacak diğer önemli seviyelere göz atalım.

Artış eğiliminde, 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) genellikle güçlü bir destek görevi görüyor. Bu ortalama şu anda 4994 $ seviyelerine yerleştirildi. Buna yakın olan 5000 $ psikolojik seviyesi. Buna ek olarak, artış eğilimi hattı desteği de 4980 $ civarında yer alıyor.

Üç önemli desteğin birleştiği bu seviyenin devam etmesini bekliyoruz. Bununla birlikte, 5000 $ ‘da satın almak yerine, fiyat oranının düşmesini durdurmasını bekleyeceğiz ve 5000 $ düzeyinde bir kesinti olursa, bitcoin fiyatı 4400 $ seviyelerine düşebilir.

Düşen bir bıçağı yakalamak yerine biraz daha yüksekten satın almayı tercih edebiliriz. Dolayısıyla, Bitcoin ile ilgili bu fiyat analizi ile herhangi bir trade önermiyoruz, ancak olası bir destek olarak 5000 $ seviyelerini kesin bir şekilde izlemeliyiz.

ETH / USD

Ethereum’u fork sonrası azaltmak için fiyatlarda dalgalanma olmasını bekliyorduk, ancak beklediğimiz gibi olmadı. Ethereum’un volatilitesinde herhangi önemli bir değişme gözlenmedi.

Ethereum 314 dolar destek seviyesinin altına düştü ve kritik desteğe doğru, 279 dolarla yaklaştı. Boğalar, desteğin yakınında satın alma fırsatı kullansalar da, ethereum’un durumu hala alanının dışına çıkmadı.

Ethereum, bir günde 315 $ seviyesinin üstünde kaldıktan sonra olumlu bir gelişme gösterebilir. O zamana kadar, kenarda kalmak doğru bir pozisyon olacak, çünkü 279 doların altındaki bir düşüş, ether’i 250 dolar seviyesine kadar götürecektir.

BCH / USD

Boğalar, düşüş eğilimi çizgisinin ve 20 günlük EMA’nın üstünde dalgalandı, ancak 400 $ seviyelerine yakın satışlarla karşılaştılar. Düşüş de yükseliş kadar keskindi.

Sonbaharda kriptoparalar, agresif boğaları tuzağa düşürdü ve boğalar 282 doların altında çıkışa zorlanacak. Bu nedenle, önümüzdeki birkaç gün içinde 282 doların altına bir düşüş bekliyoruz.

Bununla birlikte, Bitcoin Cash 282 dolarla destek bulduğu takdirde, 282 dolar ile 400 dolar arasında değişen bir aralıkta hareket edecektir.

Halen, Bitcoin Cash’de herhangi bir satın alma fırsatı göremiyoruz, dolayısıyla üzerinde herhangi bir trade önermiyoruz.

XRP / USD

Dalgalanma şu an için destek gören 50 günlük basit hareketli ortalamayla işlem görüyor.

Bu destek kesilirse, ripple 0,188 dolar ve 0,200 dolarlık bir sonraki destek bölgesine düşebilir. Dijital para birimi, 0,15 dolar ile 0,30 dolar arasında geniş bir aralık oluşturmuş görünüyor. En düşük seviyelerden bir toparlanıp yüksek direnç seviyesinde satacağız.

Şuan için fiyat analizi doğrultusunda, Ripple’da da herhangi bir trade fırsatı bulunmamakta.

LTC / USD

Litecoin tekrar 44 $ – 57.7 $ aralığına düştü. En azından $ 58 seviyelerini tutmasını bekliyorduk, ancak satış baskısı fazlaydı. Şimdi litecoin, düşüşünü 50 $ ‘dan, bunun altındaki 44 $ seviyelerine kadar uzatabilir.

Litecoin 58 doları aştığında düşüş eğilimi geçersiz hale gelecektir. Bununla birlikte Litecoin halen düştüğü için satın almaktan uzak durmamız gerekir.

yabancı kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...