Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Fiyat Analizi: BTC, LTC, ETH (14.07.17)

Fiyat Analizi: BTC, LTC, ETH (14.07.17)

BTC/USD 14.07.2017

Geçtiğimiz hafta yapılan ezici piyasa düzeltmesi altcoin sahiplerinin ruh halini hayli sıkıntıya soktu. BTC de çok dramatik olmasa da düzeltmeye tabi tutuldu.

Ne oluyor:

2,300 ABD Doları destek bölgesi şimdiye kadar oluşmuş ve ısrarlı şekilde.
BTC, şu anda piyasaya göre daha iyi performans gösteriyor ki bu, yatırımcıların acele ile altcoinlerden BTC’ye geçmesi olarak okunabilir.

Genel piyasa ruh halini göz önüne almadan bakarsak; temel bakış açısından, SegWit ile ilgili söylentiler şu anda fiyatı artırıyor. Görünüşe göre yatırımcılar, fiyatın Temmuz ayının başından itibaren 2,250-2,544 $ aralığında işlem görmesini sağlayan bir haber bekliyorlar.

İzlenecek fikirler:

2,300 USD destek bölgesi güçlü: dört kez test edildi ve dört kez de gücünü sergiledi.
2,200 $ düşüş ihtimali, 2.544 $ ‘dan çok daha düşük.
Olumsuz haberler çıkıp fiyat düşmeye başlarsa, aniden 2.000 dolara veya 1.900 dolara düşebilir. Bu mümkün, çünkü fiyat margin pozisyonlar ve/veya stop-loss emirleri uygulayabilirsiniz.
Yine de bu senaryonun olasılığı düşük kalmaktadır.

Halen, BTC için şu hedefleri belirleyebiliyoruz: 2,544 $, 2,724 $, 2,880 $

 

ETH/USD 14.07.2017

Ezici piyasa düzeltmesi göz önüne alındığında, Ethereum fiyatı 225 $ destek bölgesini aştı ve sonrasında daha düşük seviyelerde kaldı. Dolayısıyla, 225 dolar yeni bir destek bölgesi haline geldi. ETH grafiğine bakıldığında destek seviyesi yeniden denenecek. ETH holderlar için olumsuz bir işaret..

Aşağıdaki senaryolar dikkate alınmalıdır:

  • Destek bölgesi traderların baskısına dayanabildi. 175 $ ‘da yeni bir destek bölgesi kuruluyor.
  • Destek düzeyi yeniden denenecek.
  • Olası en düşük senaryo, 175 $ ‘a düşen potansiyel destek alanından aşağı sarkması halinde sonraki destek noktası 125 $’dır.Teknik açıdan, ilk senaryonun geçerli olması muhtemel. İkinci senaryo, ancak piyasa biraz olumlu bir etki yarattığında mümkün görünüyor. Esas itibarıyla, ETH’nin fiyat düşüşü Ethereum ekosisteminin teknik tarafını olumlu şekilde etkiler. Aynı zamanda, Ethereum Blockchain’i kullanarak ICO’ya giren birçok şirketin simge değerleri, fiyattaki düşüşün doğrudan bu şirketlerin aktifleştirilmelerini etkilemesi için temel para birimi ETH’ye sabitlenmektedir.

 

LTC/USD 14.07.2017

LTC / USD’deki oynaklığın artması, küresel düzeyde güçlü destek ve direnç seviyeleri oluşturmak için tüm çabaları sınırlıyor. Yerel olarak destek seviyesi 42 $, direnç seviyesi 55 $ ‘dır. Ancak daha kısa işlem zaman aralıklarına bakarsak, 48 dolar iyi bir destek bölgesi gibi görünüyor.

Aşağıdaki senaryolar dikkate alınmalıdır:

  • 42 dolara sarkma. Bu durumda, işlem hacimleri yakından göz önüne alınmalı ve izlenmelidir. Bu seviyenin nihayetinde destek bölgesi haline gelmesi muhtemeldir.
  • Olası bir senaryo olan 52 $ ‘ya yükseliş. Bununla birlikte, risk / kar oranı kabul edilebilir bir şekilde kalması için iyi bir giriş noktası olmaksızın ticaret yapmak daha zor olacaktır.
  • 42 doların ötesinde azalma ve fiyatın 55 doların üzerine çıkması, mevcut görünümden neredeyse pek olası senaryo değil.Sonuç olarak, bir trader için en iyi senaryolar 42 dolarlık düşüşlerdir, çünkü orada iyi bir giriş noktası, iyi bir alım fırsatı oluşabilir. Fiyat ikinci senaryoyu izliyorsa, pazardan uzak durmanız önerilir.

 

kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...