Forbes’in Fintech 50 Listesinde, 11 Blockchain ve Kripto Para Şirketi Var

Forbes’in üçüncüsünü düzenlediği “Fintech 50”, 2018 yılının en büyük 50 mali teknoloji şirketini, 13 Şubat’ta yayınladı. Şirketlerin on biri ya...

0

Forbes’in üçüncüsünü düzenlediği “Fintech 50”, 2018 yılının en büyük 50 mali teknoloji şirketini, 13 Şubat’ta yayınladı. Şirketlerin on biri ya Blockchain teknolojisi kullanıyor ya da kripto para endüstrisine bağlı olan şirketler.

Fintech 50 kurucusu, Bitfury Group, Coinbase ve Ripple şirketlerinin üç kurucusunun da, geçen hafta yayınlanan Forbes’in “Kripto Para Zenginleri” listesinde yer aldığını söyledi. Forbes’ın sitesinde, Blockchain ve Fintech50 listesini yapan kripto şirketlerinin yıkıcı etkisini anlatan ayrı bir makale de yer alıyor.

 

Forbes, Fintech 50’de listelenen Blockchain şirketlerinin amacının “mevcut finansal işlemlerin yürütüldüğü ve kaydedildiği teknolojileri değiştirebilecek girişimleri desteklemek için altyapı inşa etmek.” olduğunu yazıyor.

Forbes’ın “Blockchain ve Kripto Para’nın Geleceği” olarak listelediği dokuz şirketten beşi Fintech 50 listesinde bu yıl ilk kez yer aldı. Dokuz şirketin her birinin faaliyetleri, kurucuları, kaynakları ve kim olduklarını küçük bir cetvelle özetleniyor.

Örneğin, Blockchain şirketi, ofis Blockchain teknolojisi ve defter bilançosu yazılımı sunan Chain Şirketi “verimsiz eski kayıt tutma” yöntemleri için bir tehdit olarak tanımlanıyor. Ayrıca Coinbase ve Xapo için de “dünyanın en popüler kripto para cüzdanları” olarak bahsediliyor.

Fintech 50 listesini yapan Veem ve Robinhood, ancak Forbes’in Blockchain ve kripto yan listesinde bahsetmediği kripto para dünyasıyla da doğrudan bağlantılı.

Veem, Blockchain teknolojisi kullanan işletmeler için bir ödeme gönderme ve alma sistemidir. Robinhood ise, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve Ethereum için sıfır komisyonlu işlemleri başlattığını açıklayan bir borsa uygulaması.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.