Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Forbes'in Fintech 50 Listesinde, 11 Blockchain ve Kripto Para Şirketi Var

Forbes’in Fintech 50 Listesinde, 11 Blockchain ve Kripto Para Şirketi Var

Forbes’in üçüncüsünü düzenlediği “Fintech 50”, 2018 yılının en büyük 50 mali teknoloji şirketini, 13 Şubat’ta yayınladı. Şirketlerin on biri ya Blockchain teknolojisi kullanıyor ya da kripto para endüstrisine bağlı olan şirketler.

Fintech 50 kurucusu, Bitfury Group, Coinbase ve Ripple şirketlerinin üç kurucusunun da, geçen hafta yayınlanan Forbes’in “Kripto Para Zenginleri” listesinde yer aldığını söyledi. Forbes’ın sitesinde, Blockchain ve Fintech50 listesini yapan kripto şirketlerinin yıkıcı etkisini anlatan ayrı bir makale de yer alıyor.

 

Forbes, Fintech 50’de listelenen Blockchain şirketlerinin amacının “mevcut finansal işlemlerin yürütüldüğü ve kaydedildiği teknolojileri değiştirebilecek girişimleri desteklemek için altyapı inşa etmek.” olduğunu yazıyor.

Forbes’ın “Blockchain ve Kripto Para’nın Geleceği” olarak listelediği dokuz şirketten beşi Fintech 50 listesinde bu yıl ilk kez yer aldı. Dokuz şirketin her birinin faaliyetleri, kurucuları, kaynakları ve kim olduklarını küçük bir cetvelle özetleniyor.

Örneğin, Blockchain şirketi, ofis Blockchain teknolojisi ve defter bilançosu yazılımı sunan Chain Şirketi “verimsiz eski kayıt tutma” yöntemleri için bir tehdit olarak tanımlanıyor. Ayrıca Coinbase ve Xapo için de “dünyanın en popüler kripto para cüzdanları” olarak bahsediliyor.

Fintech 50 listesini yapan Veem ve Robinhood, ancak Forbes’in Blockchain ve kripto yan listesinde bahsetmediği kripto para dünyasıyla da doğrudan bağlantılı.

Veem, Blockchain teknolojisi kullanan işletmeler için bir ödeme gönderme ve alma sistemidir. Robinhood ise, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve Ethereum için sıfır komisyonlu işlemleri başlattığını açıklayan bir borsa uygulaması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...