Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Fransa, Kripto Para Birimleri Üzerindeki Denetimlerini Artırıyor

Fransa, Kripto Para Birimleri Üzerindeki Denetimlerini Artırıyor

Fransız Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kripto para birimleri için, düzenleme, denetleme ve izleme konularında önlemlerini arttıracağını duyurdu.

Fransız Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kripto para birimlerini içeren faaliyetler veya işlemlerin nasıl uygulanacağını tanımlayan, Interpretive Note to Recommendation 15 üzerinde çalıştığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanı önleme konuları üzerinde çalışmaların arttırıldığı belirtildi.

FATF, ülkelerin dijital varlıkların mülk, gelir, fon, veya diğer varlıklar olarak tanımlamaları gerektiğini belirtti. FATF buna göre:

”Kara para aklama ve terörist finansmanı gibi, sanal varlık faaliyetlerinden kaynaklanan riskleri ülkeler mutlaka tanımlamalı, değerlendirmeli ve anlamalıdır.”

FATF’ye göre Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP) uygun şekilde düzenlenmeli ve izlenmeleri gerekli;

“Ülkeler, VASP’lerin sanal kaynak transferleri için, doğru bilgi sağlamalı ve talep üzerine uygun makamlara sunulmaları gerekiyor. AML / CFT gerekliliklerine uymayan VASP’lara ceza gerektiren, hukuki veya bir dizi etkili, orantılı ve caydırıcı yaptırımlar uygulamalarıdır.”

Kısacası Fransız Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yayınladığı raporda, finansal düzenleyici kuralları, eski finansal kurumlara, merkez bankalarına, statükoya ve özellikle bireysel finansal özgürlüğe meraklı olmayanlara, ciddi bir tehdit oluşturan kripto para birimlerinin, sıkı bir şekilde düzenlenmesini ve izlenmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.