bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,676.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.79
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $553.60
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinFransa’da Kripto Paralar İçin Basitleştirilmiş Vergilendirme Rejimi Önerildi

Fransa’da Kripto Paralar İçin Basitleştirilmiş Vergilendirme Rejimi Önerildi

Fransa’da kripto paralardan alınacak vergi tartışılıyor. Fransız politikacı Pierre Person, Fransa’da kripto vergilerini basitleştirme planını açıkladı.

Fransa’da kripto paralardan alınacak vergi tartışılıyor. Fransız politikacı Pierre Person, Fransa’da kripto vergilerini basitleştirme planını açıkladı.

Dijital varlıklar dünyanın neresinde olursa olsun vergilendirilmeye başlandı. Fransa’da da bu konuda bir çerçeve çizmeye çalışan yöneticiler, verginin nasıl olması gerektiğini tartışıyor.

Fransız Politikacı Vergi Planını Anlattı

Fransa’da kripto paraların nasıl vergilendirilmesi gerektiğine dair planını ortaya koyan Pierre Person, basitleştirilmiş vergi rejimini hükümete önerdi. Bilindiği üzere, kripto paraların alım satım işlemleri sırasında edilen kar üzerinden vergilendirme söz konusu oluyor ve bu da devletlere ekstra gelir kaynağı haline geliyor. Vergi uyumu konusuna son vermek isteyen Person, konu ile ilgili fikrini de açıkça savundu.

Person’un planına göre, PayPal, Visa gibi şirketlerin kripto ekonomisinin parçası olması ile birlikte piyasaların daha fazla gözetlenebileceği ve buna bağlı olarak 3 bin Euro altındaki işlemlerin vergi kapsamı dışında tutulması söz konusu olabilir. Bu, insanların vergiye tabi bir olay yaratmadan popüler kripto kartlarının veya diğer hizmetlerin yardımıyla dijital varlıkları harcayabilecekleri anlamına geliyor.

Kripto Para Endüstrisi Hakkında da Değerlendirmelerde Bulundu

Politikacı Pierre Person, kripto endüstrisi konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Ülkede endüstrinin daha çekici hale gelmesi için net sermaye kayıplarının 10 yıla kadar bir süre boyunca taşınmasına izin vermek istiyor.

Bunun da ötesinde, kripto şirketlerini kripto işlemleri gerçekleştirdikten sonra vergi ödemekten muaf tutmaya ve şu anda gri bir alanda bulunan takas edilemez tokenler (NFT’ler) için özel bir vergi rejimi oluşturmaya istekli.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un en yakın müttefiklerinden biri olarak kabul edilen Kişi, bu ayın başlarında cumhurbaşkanının genel sekreter yardımcısı olarak istifa etmeden önce La République en Marche partisi içindeki en etkili kişilerden biriydi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
15.96%
$47,676.00
$7,609.09
Ethereum (ETH)
13%
$3,987.79
$518.41