bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,484.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.10
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX Borsası Tokenize Hisse Senedi Ticareti Başlattı

FTX Borsası Tokenize Hisse Senedi Ticareti Başlattı

Kripto para borsası FTX, tokenize edilmiş hisse senedi ticareti alanına girdi.

Borsa artık kullanıcıların Tesla, Amazon ve Apple gibi hisse senetlerini satın almalarına izin veriyor. Ondalıklı hisse senedi ticareti, bir tam hisse senedinden daha azını satın almaya izin veriyor ve özellikle yüksek maliyetli hisse senetleri için oldukça kullanışlı. (Buradan Kayıt)

FTX, yeni teklif için Alman finansal hizmetler firması CM-Equity ve İsviçre merkezli token çözümleri sağlayıcısı Digital Assets AG ile ortaklık kurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried The Block’a verdiği demeçte, “birçok müşterinin” bir süredir hisse senedi alım satım özelliği talep ettiğini ve CM-Equity ve DAAG’ın teklifi etkinleştirmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Bankman-Fried şunları söyledi;

“CM-Equity hisse senetlerini saklıyor. Üzerlerindeki jetonlar daha sonra FTX’te alınıp satılıyor ve temel hisse senetleri için kullanılabilir. CM-Equity, lisanslı bir kuruluştur ve katılan tüm müşteriler ve alım satımlara uyum sağlar.”

Diğer yandan DAAG’ın ortaklığı bir araya getirmede kilit rol oynadığını söyleyen Bankman-Fried. DAAG websitesinde müşterilerinin finansal ürünleri seçmelerine yardımcı olduğunu belirtiyor.

FTX Borsasının tokenize olarak sunduğu bu özelliği Abra, Uphold ve Robinhood da sunuyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.83%
$48,524.00
$887.99
Ethereum (ETH)
0.86%
$3,484.60
$29.97