Ana Sayfa Kripto Para Haberleri G20 Ülke Liderlerinden "Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı"

G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”

G20 ülkeleri, kripto para biriminin vergilendirilmesi ve kara para aklama ile mücadele düzenlemesi çağrısında bulundu.

G20 liderleri tarafından ortaklaşa sunulan bir belgenin nihai metni, sınır ötesi elektronik ödeme hizmetleri için bir vergi sisteminin gerekliliğini belirtiyor.

Makale, mevcut yasalara göre, Japonya’da bir fabrika veya başka bir üssü bulunmayan yabancı şirketlerin yerel yönetim tarafından vergilendirilemeyeceğini belirtiyor. Ayrıca makalede; G20 liderlerinin sınır ötesi elektronik servisler için bir vergi sistemi kurulması konusu üzerine çalıştıkları da belirtiliyor.

Bu haftasonu Arjantin, Buenos Aires‘de bir araya gelen üye devletlerin, bu konu üzerinde iş birliği içinde olduklarını ve 2019’da Japonya’nın zirvenin başkanı olacağı zirvede sorunu ele alacakları bildirildi. Düzenlemelerin nihai bir versiyonun, her üye devletten gelen teklifler değerlendirildikten sonra, 2020 yılında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kripto para yatırım uygulaması Circle’ın CEO’su, kripto endüstrisinin “G20 seviyesinde normalleşme” çağrısında bulunmuştu.

Temmuz ayında ise Fransa maliye bakanı Bruno Le Maire, bu haftasonu yapılan G20 zirvesinde kripto paralarla ilgili genel bir tartışma başlatılmasını istemişti.

Le Maire, “Spekülasyon riski olduğu için Bitcoin sorusu üzerine, liderler ile hep birlikte tartışacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.