bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,485.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,481.06
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.28
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinGalaxy Digital, Bir Bitcoin Madencilik Şirketi Kuruyor

Galaxy Digital, Bir Bitcoin Madencilik Şirketi Kuruyor

Kurulacak olan yeni Bitcoin madencilik kuruluşu, kripto madencilerine uzmanlık ve finansal hizmetler sunmaya odaklanacak. Ayrıca, tescilli bir temelde BTC madenciliği yapmak için kendi projesini de başlatacak.

Görünen o ki Mike Novogratz, Bitcoin madencilik sektöründe önemli bir sıçrama yapmayı planlıyor ve Galaxy Digital Mining, yatırım şirketinin belirlenen yeni fraksiyonu olacak. Ayrıca, yaklaşan projenin madencilere mali hizmetler sağlama amaçlı yeni bir iş organı kurmaya odaklanacağı bildiriliyor.

Yapılan resmi bir basın açıklamasına göre, Galaxy Digital Mining projesi 2021’de başlayacak. Yeni şirket, Bitcoin madencilerine kapsamlı bir finansal hizmetler ve ürünler paketi sunmak için halihazırda mevcut olan iş kollarıyla bağlantı kuracak. Bunlardan bazıları ticaret ve risk yönetimi çözümlerini, ana kredilendirme ve öz sermaye yatırımlarını ve ayrıca M&A danışmanlık hizmetlerini içerecek.

Kurulacak yeni şirket, BTC madencilerine ticaret ve risk yönetimi, yatırım, borç verme ve kurumsal danışmanlık alanlarında madencilik ortamının gerekleriyle birlikte bir uzmanlık karışımı sağlayacak.

Fidelity Investments’in eski Bitcoin Madencilik Direktörü Lara Fabiano, Galaxy Digital Mining ekibine liderlik edecek ve geleneksel olmayan menkul kıymetleştirme, gerçek varlık finansmanı, yapılandırılmış ürünler, yatırım bankacılığı ve stratejik danışmanlık konularında geçmişe sahip uzmanlardan oluşan bir ekibe katılacak.

Bu arada Galaxy Digital Mining, Bitcoin’i tescilli olarak çıkaracak. Şirket, yeni BTC madencilik operasyonunu kurduktan sonra, makinelerini ve cihazlarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üçüncü taraf bir veri merkezinde barındıracak.

Konuyla alakalı konuşan Lara Fabiano;

“Bitcoin madenciliği, Bitcoin ağının temelidir. Kendimizi madencilik yaparak, madencilerin finansal ihtiyaçlarını derinlemesine anlayıp çözebiliyor, aynı zamanda endüstrinin gücünü ve dolayısıyla Bitcoin ağının gücünü artırıyoruz” dedi.

Bununla birlikte Galaxy Digital Eş Başkanı Chris Ferraro da yeni kurulacak olan şirket hakkında şunları söyledi;

“İleriye dönük olarak, madencilik projesi finansmanı, ekipman finansmanı, dijital varlığa dayalı finansmanın yanı sıra maden operatörleri ve Galaxy Digital Trading’in endüstri lideri yeteneklerini kullanan yatırımcılar için işletme sermayesi optimizasyonu ve riskten korunma çözümlerinde büyük fırsatlar görüyoruz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.79%
$48,485.00
$867.88
Ethereum (ETH)
0.29%
$3,481.06
$10.10