bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,645.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,948.33
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriGary Gensler'in SEC Başkanı Olması Kripto Paraların Lehine Olacak: Hester Peirce

Gary Gensler’in SEC Başkanı Olması Kripto Paraların Lehine Olacak: Hester Peirce

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, ABD’nin sonunda kripto para birimi yatırımcıları için daha fazla netlik sunacağı konusunda iyimser görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Hester Peirce, dijital varlıklara destek veren bir düzenleyici olarak tanınıyor.

Thinking Crypto podcast’iyle yaptığı yeni bir röportajda konuşan Peirce, ABD’nin bugüne kadar varlık sınıfına yönelik düzenleyici yaklaşımını değerlendirdi ve “Kriptoda tekneyi biraz kaçırdık. Ve bence bunun büyük bir kısmı, kurallarımızda netlik sağlayamamaktan kaynaklanıyor” dedi.

Hester Peirce

Kripto paraların yasadışılıktan bir şekilde ayrılmaz olduğu ve sistemi alt etme arzusunda olduğu şeklindeki ısrarcı görüşün aksine, kendi deneyiminin, endüstri katılımcılarının kurallara uymak istediklerini, ancak bunu yeterli rehberlik olmadan yapmakta sık sık zorlandıklarını söyleyen Hester Peirce;

“Nihayetinde daha fazla netlik sağlayacağımız noktaya geleceğimize dair iyimser miyim? Sanırım iyi bir şansımız var. Senato önünde duruşmasını yapacak yeni bir başkanı, Gary Gensler’i bulmak üzereyiz. Eğer Gensler SEC’e gelirse, varlık sınıfıyla ilgili derin bilgi birikimini de beraberinde getirecek.”

Gary Gensler

Senato Bankacılık Komitesi, iki Cumhuriyetçinin seçimi desteklemek için 12 Demokrat ile saflara katılmasının ardından, Gary Gensler‘in adaylığının senato katına gönderilmesi lehine 14-10 oy verdi.

Peirce, Gensler‘in Massachusetts Institute of Technology’de blockchain üzerine ders vermesi konusunun altını çizerek, etrafının bu teknolojiye hevesli insanlarla çevrili olduğuna da dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.89%
$58,645.00
$2,281.29
Ethereum (ETH)
5.48%
$3,948.33
$216.37