Ana Sayfa Kripto Para Haberleri GDAX Bitcoin İşlemlerini Askıya Almayı Planlıyor

GDAX Bitcoin İşlemlerini Askıya Almayı Planlıyor

Kriptopara exchange platformu GDAX, tartışmalı olan bitcoin ölçeklendirmesi önerisinin etkinleştirilmesi durumunda ihtiyati olma planlarını açıkladı.

SegWit (Ayrılmış Tanık) ölçekleme çözümünü etkinleştirmek için kullanıcılar tarafından aktifleştirilmiş soft fork (UASF)’u tetikleyen BIP 148, başka bir ölçeklendirme önerisinin popülaritesine rağmen planlarını ileriye doğru itiyor.

Bununla birlikte, SegWit2x 1 Ağustos’a kadar yeterli desteği almazsa ve BIP 148, belirli işlem zincirinde yeterli miktarda bitcoin ekosistemi desteğini almazsa, bitcoin iki rakip varlığa ayrılabilir. GDAX’in dün gece UASF’nin gerçekleşmesi durumunda yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durduracağı ve daha fazlası için harekete geçebileceği konusunda bir açıklamada bulundu.

GDAX genel müdürü Adam White, ya tek bir zincirin güçlü olarak yapılandırılması ya da ikisi ile ayrı blokzincirleri ortaya çıktığında exchange platformunun yeniden hizmete geçebileceğini yazarak şunu açıkladı:

“Her iki senaryoda da, müşterilerimizin fonlarının güvenliğini sağlamak için önlemlerimizi uygulayacağız, örneğin, bitcoin’in GDAX üzerinde yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacak ve bitcoin trading’i de duraklatabileceğiz. Örneğin hacking saldırıları veya ağda istikrarsızlık yaratan diğer faktörler ile birlikte fork çatışması tarafından oluşabilecek teknik risklerin değerlendirilmesi gerekiyor”

Ayrıca Coinbase, Mayıs ayında sektördeki yeni başlayan ve madenciler arasında yapılan ve Segwit2x teklifinin geliştirilmesine yol açan bir anlaşma imzaladı. Bu yazılımın ikinci bir beta sürümü bugün piyasaya çıkması bekleniyor.

kaynak: coindesk

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...