GDAX Bitcoin İşlemlerini Askıya Almayı Planlıyor

Kriptopara exchange platformu GDAX, tartışmalı olan bitcoin ölçeklendirmesi önerisinin etkinleştirilmesi durumunda ihtiyati olma planlarını açıkladı. SegWit (Ayrılmış Tanık) ölçekleme çözümünü etkinleştirmek...

0

Kriptopara exchange platformu GDAX, tartışmalı olan bitcoin ölçeklendirmesi önerisinin etkinleştirilmesi durumunda ihtiyati olma planlarını açıkladı.

SegWit (Ayrılmış Tanık) ölçekleme çözümünü etkinleştirmek için kullanıcılar tarafından aktifleştirilmiş soft fork (UASF)’u tetikleyen BIP 148, başka bir ölçeklendirme önerisinin popülaritesine rağmen planlarını ileriye doğru itiyor.

Bununla birlikte, SegWit2x 1 Ağustos’a kadar yeterli desteği almazsa ve BIP 148, belirli işlem zincirinde yeterli miktarda bitcoin ekosistemi desteğini almazsa, bitcoin iki rakip varlığa ayrılabilir. GDAX’in dün gece UASF’nin gerçekleşmesi durumunda yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durduracağı ve daha fazlası için harekete geçebileceği konusunda bir açıklamada bulundu.

GDAX genel müdürü Adam White, ya tek bir zincirin güçlü olarak yapılandırılması ya da ikisi ile ayrı blokzincirleri ortaya çıktığında exchange platformunun yeniden hizmete geçebileceğini yazarak şunu açıkladı:

“Her iki senaryoda da, müşterilerimizin fonlarının güvenliğini sağlamak için önlemlerimizi uygulayacağız, örneğin, bitcoin’in GDAX üzerinde yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacak ve bitcoin trading’i de duraklatabileceğiz. Örneğin hacking saldırıları veya ağda istikrarsızlık yaratan diğer faktörler ile birlikte fork çatışması tarafından oluşabilecek teknik risklerin değerlendirilmesi gerekiyor”

Ayrıca Coinbase, Mayıs ayında sektördeki yeni başlayan ve madenciler arasında yapılan ve Segwit2x teklifinin geliştirilmesine yol açan bir anlaşma imzaladı. Bu yazılımın ikinci bir beta sürümü bugün piyasaya çıkması bekleniyor.

kaynak: coindesk

 

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.