bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,173.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,161.61
tether
Tether (USDT) $0.999632
binance-coin
Binance Coin (BNB) $564.09
Ana SayfaKripto Para HaberleriGemini, Kripto Raporunu Yayınladı! Raporda Neler Var?

Gemini, Kripto Raporunu Yayınladı! Raporda Neler Var?

Gemini, 2021 State of Crypto (Kripto Durumu) raporunu yayınladı ve kripto yatırımcılarının %50’den fazlasının kadın olduğunu ve ABD nüfusunun kabaca %14’ünün kripto paralara sahip olduğunu belirtti.

New York merkezli kripto para borsası Gemini, 2021 için State of Crypto raporunu yayınladı ve piyasanın ABD’de nasıl bir trend gösterdiğine dair birkaç gösterge paylaştı. Anket, Ekim ve Kasım 2020 arasında 3.000 yatırımcı ve tüketiciyi içeriyor.

Giriş bölümünde Gemini, PayPal ve MicroStrategy gibi kurum ve şirketlerin kripto para piyasasına girişinin ilgiyi artırdığını belirtiyor. Ayrıca rapor, potansiyel yatırımcıların faaliyetlerinin daha geniş bir demografi yelpazesi ile artmaya hazır olduğunu da söylüyor.

Anket genel olarak mevcut ve potansiyel yatırımcıların profilini, popüler varlıkları, bilgi seviyesini ve kripto paralara olan inaçlarını inceledi. İlginç bir şekilde, ankete katılanların %50’den fazlası kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini söyledi.

Raporda kripto para yatırımcılarının %53’ünün kadın olduğu belirtiliyor. Bu grubun ortalama yaşı 44 ve mevcut yatırımcıların ortalama yaşı ise 38.

Kripto alanındaki en popüler yaş grubunu Y kuşağı oluştururken, az bir kesimi ise Z kuşağı oluşturuyor. Rapor, ABD nüfusunun %14’ünün kripto para birimlerine sahip olduğuna dikkat çekiyor ki bu oldukça büyük bir rakam. Bu büyüme seviyesi ise kripto paraların ana akıma geçişinin bir sonucu.

Etnik gruplar arasında ise kripto en çok Kafkasyalılar arasında popüler. Bununla birlikte, daha sonra Hispanikler ve Asyalı Amerikalılar geliyor.

Yatırımcılar ve piyasa ile ilgilenenler tarafından kripto varlıklarının bilgisi söz konusu olduğunda ise bazı farklılıklar var. Ankete katılanların %95’i Bitcoin’den haberdar olduklarını ancak yalnızca %38’i Ethereum’un farkında olduklarını söyledi. Bunu %24 ile Bitcoin Cash ve %16 ile litecoin izledi.

Bununla birlikte, ABD’li yetişkinlerin %60’ı kripto konusunda çok bilgili olmadıklarını söyledi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
6.5%
$49,173.00
$3,196.25
Ethereum (ETH)
1.28%
$4,161.61
$53.27