bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,213.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,090.82
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $566.97
Ana SayfaKripto Para HaberleriGemini, Kripto Saklama Girişimi Shard X'i Satın Aldı

Gemini, Kripto Saklama Girişimi Shard X’i Satın Aldı

Kripto para borsası Gemini, henüz açıklanmayan bir miktar karşılığında kripto saklama girişimi Shard X’i satın aldı.

Gemini tarafından bugün yapılan bir açıklamaya göre Shard X’in çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisi, kripto para borsasının müşteri varlıklarını transfer etme hızını artırmaya ve platformundaki varlık kullanımını artırmaya yardımcı olacak.

Gemini COO’su Noah Perlman, The Block’a verdiği bir demeçte;

“Shard X’in MPC teknolojisini Gemini’nin gözetimine entegre etmek, mevcut hızlı para çekme, DeFi staking ile etkileşime girme veya dijital varlıkların daha verimli bir şekilde aktarılması talebini karşılamamızı sağlıyor” dedi.

*MPC; hızlı ve daha güvenli olduğu söylenen bir şifreleme teknolojisidir. MPC’de, özel anahtarlar hiçbir zaman tam olarak oluşturulmaz ve tek bir hata noktası ortadan kaldırılır. MPC, özel anahtarları parçalara ayırır ve bir işlemi gerçekleştirmek için bunları çeşitli taraflar arasında dağıtır.

Gemini

Shard X’in teknolojisi, özellikle Entrust nShield donanım güvenlik modüllerinde (HSM’ler) MPC teknolojisini kullanır ve firma, bu teknolojilerin her ikisinin de faydalarını, yani sıcak veya çevrimiçi cüzdanların erişilebilirliğini ve soğuk cüzdanların güvenliğini sağlayacağını iddia etti.

Shard X, 2018 yılında Yaniv Neu-Ner, Nikita Lesnikov ve Navaho De Wet tarafından Londra’da kuruldu. Perlman, firmanın kripto para borsası tarafından satın alınmasıyla birlikte firmanın tüm çalışanlarının Gemini’nin İngiltere’deki iştirakine katılacağını söyledi.

Perlman, bunun öz kaynak mı, nakit mi yoksa her ikisinin karışımı mı olduğu dahil olmak üzere anlaşmanın finansal şartlarını açıklamayı reddetti. Ancak anlaşmanın, birleşme ve satın almalara odaklanan bir iç strateji ekibi tarafından önerildiğini söyledi.

Bu, kripto para borsasının 2019’da NFT pazar yeri Nifty Gateway’i ve bu yılın başlarında kripto kredi kartı şirketi Blockrize’yi satın almasının ardından üçüncü satın alımı. Bununla birlikte Perlman, kripto para borsasının daha fazla şirkete yatırım yapmak istediğini söyledi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.67%
$49,213.00
$4,266.77
Ethereum (ETH)
3.79%
$4,090.82
$155.04