bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,196.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,113.61
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.42
Ana SayfaKripto Para HaberleriGlobal Kripto Para Borsasının Ofislerine Polis Baskını

Global Kripto Para Borsasının Ofislerine Polis Baskını

Güney Kore’nin en büyüğü olan ve global çapta da geniş kitlesi bulunan kripto para borsası olan Bithumb’ın ofislerine baskın düzenlediği bildirildi.

Yerel haber kuruluşu Seoul Shinmun‘a göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’ndaki özel bir suç birimi, 2 Eylül’de Gangnam Bölgesindeki Bithumb‘ın merkezinde bir arama ve el koyma operasyonu gerçekleştirdi.

Baskının, Bithumb başkanı Lee Jung-hoon etrafında yoğunlaşan dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olduğu bildirildi.

Dolandırıcılık İddiası

Lee, Blockchain Exchange Alliance (BXA) tokeninin verilmesi ile bağlantılı olarak iddia edilen dolandırıcılıktaki rolü nedeniyle polisin hedefinde.

BXA tokeni, kripto para borsası Bithumb’ın ekosistemi için bir yardımcı token olarak tanıtıldı ve başlangıçta yaklaşık 25 Milyon Dolar’lık ICO fonu topladı. Bu ön satış, BXA’nın Singapur merkezli BK Group tarafından Bithumb’ın satın alınmasıyla, Bithumb’da listeleneceği vaadine dayanıyordu.

Sonuç olarak bu anlaşma düştü ve token listelenmedi.

Bir grup yatırımcı kripto para borsası Bithumb aleyhine dava açıyor ve BXA tokenini borsada listeleme vaadini yerine getirilmemesi nedeniyle mali kayıplarından Bithumb’ın sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Bir yatırımcı, tokenlara 1 Milyon Dolar’ın üzerinde yatırım yaptığını iddia ediyor.

Kaynak: CoinGecko

Bithumb, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası ve küresel olarak günlük işlem hacmine göre beşinci en büyük kripto borsası. Seoul Shinmun’un ilk raporuna göre, Bithumb’ın Mayıs-Temmuz 2020 arasındaki ortalama ziyaretçi sayısı 4,11 Milyondu.

Bu baskın haberi, Kore polsinin daha geniş çaplı operasyonunun bir parçası. Başka bir büyük Kore borsası olan Coinbit‘in de ofisleri 27 Ağustos’ta yetkililer tarafından basılmıştı. Bu durumda Coinbit, ticaret hacminin %99’unu manipüle etmek, kara para aklamak ve zimmete para geçirmekle suçlanmıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.89%
$61,196.00
$544.64
Ethereum (ETH)
3.34%
$4,113.61
$137.39