Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Global Kripto Para Borsasının Ofislerine Polis Baskını

Global Kripto Para Borsasının Ofislerine Polis Baskını

Güney Kore’nin en büyüğü olan ve global çapta da geniş kitlesi bulunan kripto para borsası olan Bithumb’ın ofislerine baskın düzenlediği bildirildi.

Yerel haber kuruluşu Seoul Shinmun‘a göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’ndaki özel bir suç birimi, 2 Eylül’de Gangnam Bölgesindeki Bithumb‘ın merkezinde bir arama ve el koyma operasyonu gerçekleştirdi.

Baskının, Bithumb başkanı Lee Jung-hoon etrafında yoğunlaşan dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olduğu bildirildi.

Dolandırıcılık İddiası

Lee, Blockchain Exchange Alliance (BXA) tokeninin verilmesi ile bağlantılı olarak iddia edilen dolandırıcılıktaki rolü nedeniyle polisin hedefinde.

BXA tokeni, kripto para borsası Bithumb’ın ekosistemi için bir yardımcı token olarak tanıtıldı ve başlangıçta yaklaşık 25 Milyon Dolar’lık ICO fonu topladı. Bu ön satış, BXA’nın Singapur merkezli BK Group tarafından Bithumb’ın satın alınmasıyla, Bithumb’da listeleneceği vaadine dayanıyordu.

Sonuç olarak bu anlaşma düştü ve token listelenmedi.

Bir grup yatırımcı kripto para borsası Bithumb aleyhine dava açıyor ve BXA tokenini borsada listeleme vaadini yerine getirilmemesi nedeniyle mali kayıplarından Bithumb’ın sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Bir yatırımcı, tokenlara 1 Milyon Dolar’ın üzerinde yatırım yaptığını iddia ediyor.

Kaynak: CoinGecko

Bithumb, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası ve küresel olarak günlük işlem hacmine göre beşinci en büyük kripto borsası. Seoul Shinmun’un ilk raporuna göre, Bithumb’ın Mayıs-Temmuz 2020 arasındaki ortalama ziyaretçi sayısı 4,11 Milyondu.

Bu baskın haberi, Kore polsinin daha geniş çaplı operasyonunun bir parçası. Başka bir büyük Kore borsası olan Coinbit‘in de ofisleri 27 Ağustos’ta yetkililer tarafından basılmıştı. Bu durumda Coinbit, ticaret hacminin %99’unu manipüle etmek, kara para aklamak ve zimmete para geçirmekle suçlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...