bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,484.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,168.43
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $485.52
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinGoldman Sachs, Bitcoin'e Yatırım İmkanı Sağlayan Bir Ürün İçin SEC'ye Başvuruda Bulundu

Goldman Sachs, Bitcoin’e Yatırım İmkanı Sağlayan Bir Ürün İçin SEC’ye Başvuruda Bulundu

Bankacılık devi Goldman Sachs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, müşterilerinin dolaylı yoldan BTC satın alabilecekleri bir ürün için başvuruda bulundu.

SEC dosyasında ARK inovasyon yapısı ve 19 Mart 2021 dosyalama tarihi ile bağlantılı senet olarak adlandırılan ürün, ETF fiyatını baz alacak ve yatırımcılar dolaylı yolla Bitcoin satın alabilecekler. Ayrıca dosyada;

“Müşteriler, ETF Bitcoin gibi kripto para birimlerine, bağış veren bir trust’a yapılan yatırım yoluyla dolaylı olarak yatırım sağlayabilir. ETF’nin kripto para birimine yatırımı zamanla değişebilir ve buna göre bu tür bir risk her zaman ETF portföyünde temsil edilmeyebilir” ifadeleri yer aldı.

Banka tarafından yapılan bu başvuru, BTC hisselerini takip eden bir ETF odaklı ürün için yapıldı. Bununla birlikte, bu sene çeşitli kurumlar tarafından SEC’e birçok BTC ETF başvurusu gerçekleştirildi. Dün gece haberini verdiğimiz gibi, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Fidelity, kendi Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuruda bulundu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.73%
$62,484.00
$1,080.97
Ethereum (ETH)
0.17%
$4,168.43
$7.09