bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiGoldman Sachs, SEC'ye Bir DeFi ETF Başvurusunda Bulundu

Goldman Sachs, SEC’ye Bir DeFi ETF Başvurusunda Bulundu

Bankacılık devi Goldman Sachs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir DeFi ETF’i için başvuruda bulundu.

Ayrıntılar konusunda yetersiz olan dosyalama, fonun varlıklarının en az %80’ini blok zinciri teknolojisini ve finansın dijitalleşmesini geliştiren şirketlere yatıracağını belirtti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Goldman Sachs, DeFi ve blockchain ETF, ücretler ve harcamalardan önce, Solactive Merkezi Olmayan Finans ve Blockchain Endeksinin performansına yakından karşılık gelen yatırım sonuçları sağlamayı amaçlamaktadır.”

Goldman Sachs

Bununla birlikte, bankacılık devi Goldman Sachs’ın seçeceği pazarlar arasında Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, İsviçre, Hollanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri yer alacak.

SEC şu anda bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusunu inceliyor. Ayrıca birçoğuyla ilgili kararları erteledi. Bununla birliket, hem VanEck hem de WisdomTree, Ethereum ETF’leri için başvuruda bulundu. Ancak Goldman’ın başvurusu, DeFi ile ilgili ilk ETF başvurusu gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra Goldman Sachs, geçen hafta Avrupa’daki bazı hedge fon müşterileri için kripto para borsasında işlem gören ürünleri takas ettiğini ettiğini bildirmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39