Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Google'ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı

Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı

Google dün yaptığı açıklamada, kripto paralar ile ilgili tüm reklamları, Haziran 2018 tarihinden sonra yasaklayacağını duydurdu. Bu haberin ardından piyasalarda büyük düşüşler gözlemlendi. Özellikle Bitcoin, Ethereum ve geri kalan en büyük ilk on kripto para piyasasında büyük zararlar var.

Bitcoin fiyatı 15 Mart’ta, bugün 8000 Dolar altında işlem görüyorken, Ethereum da şu sıralarda 600 Dolar civarlarında seyrediyor.

 

Jon Fortt, kripto para reklamlarına getirilen yasak dört ay boyunca yürürlüğe girmeyeceğinden, Google kripto reklam yasağı ile ilgili CNBC haberlerinde, Google tarafından yayınlanan bir kripto para reklamının görüntüsünü tweetledi:

Bitcoin fiyatının 8,000 $ seviyesinin altında olması, bir aydan fazla bir süre önce, 6 Şubat’ta, Mt.Gox tarafından Bitcoin’in büyük satışına atfedilen genel bir piyasa düşüşünün parçasıydı. Bitcoin şu anda, basın süresi ile 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık %9’luk bir düşüşle 8,100 dolar civarında işlem görüyor.

CNBC Afrika için Crypto Trader şovunun ev sahibi Ran Neu-Ner, BTC 8,000 $ ‘ın altına düştükten sonra attığı tweette, Civic CEO’su Vinny Lingham ile bir iddaya girdiklerini söyledi:

Ethereum, 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık 9%’ luk bir kayıp yaşadı ve şu anda 619 $ seviyelerinde işlem görüyor. ETH 6 aydan uzun bir süredir 600 Dolar aşağısına düşmemişti.

Toplam piyasa değeri şu an 332 Milyar Dolar seviyesinde. Bu seviye, 6 Şubat’taki seviye ile eşdeğer denebilir.

CoinMarketCap’te listelenen ilk on kripto paradan biri olan Cardano ise en büyük düşüşü gören kripto para. 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık  %15.5 değer kaybetti.

Top 10 kripto paralardan bir diğeri Litecoin (LTC) ise en istikrarlı duruşu gösteren coin oldu. 24 saatlik bir süre boyunca neredeyse %3 oranında değer kaybetti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...