Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Google, Kripto Para Reklamlarına Getirdiği Yasağı Kaldırıyor

Google, Kripto Para Reklamlarına Getirdiği Yasağı Kaldırıyor

Dünyanın en büyük internet teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kripto para birimleri üzerindeki duruşunu tersine çevirerek, 2018’in başlarında yürürlüğe giren kriptoyla ilgili reklamlara ilişkin yasağını kaldırıyor.

Google, Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor

2018 yılının mart ayında, arama motoru Google, Facebook’un, Twitter’ın başında olduğu ve diğer platformları dahil olmak üzere, ICO’lar, kripto para cüzdanları ve hatta alım satım tavsiyeleri de dahil olmak üzere, kripto para ile ilgili reklamcılıkla ilgili yaygın bir yasağı hayata geçirdi. O zamandan beri kripto para piyasası, yeni yatırımcılar için cazip görünmemesi nedeniyle, sert fiyat dalgalanmaları ve sürekli bir düşüş yaşadı.

Ancak, Finansal ürün ve hizmet politikasında yapılan yeni bir güncelleme ile platform, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da reklam yayınlamaya yönelik kripto para değişimine izin vermeye başlayacak. Diğer ülkeler ise bu tarihe dahil değil. Google, reklam verenlerin, reklamlarının yayınlanacağı ülke için onaylanması gerektiğini ve Google’dan sertifika almaya hak kazanan reklam verenlerin, politikanın yürürlüğe gireceği Ekim ayında başvurabileceğini söylüyor.

Yeni güncellenmiş politikadan kayda değer bir şekilde eksik olan, cüzdanlar, ticaret danışmanlığı veya ICO’lar dahil olmak üzere diğer kripto varlıklara referans. Şirket aksini söylemediği sürece, bu ürünler Mart’tan önceki politika güncellemesi kapsamında yasaklanmış olacak.

Yasaklama Öncesinde Başlayabilir

Facebook ve diğer platformlarında, kripto para ile ilgili reklamları yasaklayan şirket, aynı zamanda Facebook’un kripto para ile ilgili reklamsız reklamlarda da liderliği üstlendi.

Haziran ayında Facebook, bazı kripto para birimi ile ilgili reklamların yayınlanmasına izin veren reklamcılık politikalarında bir değişiklik yaptığını duyurmuştu. O zamanlar, Reddit’teki keskin gözlü kullanıcılar, Google’da AdWords platformu üzerinden yayınlanan Coinbase reklamlarını buldu. Ancak, iki şirket de reklamların yasaklanmasıyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı.

Google’ın Kripto Üzerindeki Baskısı

İlk günlerinde şirket, kripto para birimleri gibi basit bir arama motoru olarak gizlenmiş olsa da, ortaya çıkan yıkıcı bir teknolojiydi. Düzgün bir pozlama olmadan, Google bugün olduğu gibi yaygın bir şekilde benimsenmeyebilir.

Google bununla birlikte, yeni varlık sınıfını engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Kripto ile ilgili reklamlara ilişkin reklam yasağının yanı sıra, kripto para birimleri için benimsenen Google Chrome uzantılarını ve Google Play Store’dan kripto para kazandıran madencilik uygulamalarını da yasakladı.

Play Store uygulamalarındaki yasak, kripto uygulama geliştiricileri arasında bir karışıklık yarattı. Bu ayın başlarında, popüler kripto cüzdan uygulamaları CoPay, BitPay ve Bitcoin.com’un Bitcoin Cüzdan’ı, Google Play Store’dan uyarı yapılmadan kaldırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...