Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Grayscale: HODL Zihniyeti 2017 Yılındaki Tarihi Koşu Öncesine Benziyor

Grayscale: HODL Zihniyeti 2017 Yılındaki Tarihi Koşu Öncesine Benziyor

Önde gelen dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale son zamanlarda Bitcoin’in temellerini ve fiyat hareketlerini inceleyerek, yatırımcıların 2017 yılındaki boğa koşusu öncesindeki gibi hareket ettikleri sonucuna vardı.

Grayscale, Bitcoin ile ilgili son raporunda, sözde spekülatörler yerine BTC yatırımcılarının büyüyen HODL zihniyetini özetledi.

Şirket ayrıca, BTC gibi yatırım araçlarının kurumsal yatırımcılar için daha cazip hale geldiğini ve bunun yakında büyük bir fiyat artışına yol açabileceğini iddia etti.

Bitcoin ve Büyüyen Metrikler

Geçtiğimiz günlerde ABD genelinde Bitcoin’in değerini vurgulayan başarılı bir ticari kampanya başlatan Grayscale, Ağustos 2020 raporunda BTC’nin gerçeğe uygun değerini değerlendirmenin özellikle kripto para birimi alanı dışındaki yatırımcılar için basit bir iş olmayacağını kabul etti.

Şirket: “Bitcoin nakit üreten bir varlık olmadığı için, yatırımcılar bugünkü değerini modellemek için standart bir indirgenmiş nakit akışı analizi uygulayamayacak. Birçok yönden, Bitcoin’e değer vermek, bazılarının altına değer vermesine benzer. Nakit akışlarına bağlı olmak yerine, Bitcoin’i bir yatırım olarak değerlendirmek için göreceli değerleme ve arz / talep analizini kullanabiliriz.” dedi.

Sonuç olarak Grayscale, BTC’nin dijital kıtlığı ve son on yıllık fiyat performansı gibi birkaç değerini gündeme getirdi. Şirketin bahsettiği bir başka metrik, sözde spekülatörlerin (son 90 gün içinde hareket eden yatırımcılara ait tokenler) ve HODLer’ların yaklaşımını karşılaştırdı.

Grayscale’e göre piyasadaki az sayıdaki spekülatöre göre artan sayıda “HODLer” olması, Bitcoin için potansiyel olarak umut verici görünüyor. 2016’nın başındakine benzer yapıya dikkat edin.

Bitcoin HODLers Vs. Bitcoin Spekülatörleri. Kaynak: Grayscale

Ek olarak, yüksek işlem hacimlerinin sahte gürültüsünü engelleyen Bitcoin günleri yok edildi (BDD) metriği, yatırımcıların coin’lerini harcamak yerine depolamayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı Yakında Artacak mı?

Grayscale, gerçekleşen kapitalizasyon (işlem gören tüm tokenlerin son fiyatı dikkate alınarak) ve ünlü hisse senedi akışı modeliyle daha fazla BTC grafiğini inceledi. Şirket, Bitcoin fiyatının Mayıs 2020 yarılanmasından bu yana yükselmesine rağmen, hala yükselebileceği sonucuna vardı.

BTC nihayet Paul Tudor Jones III ve MicroStrategy gibi önde gelen geleneksel traderların da dikkatini çekmeye başladı. Grayscale bunu, altın ve Bitcoin gibi bir değer deposu işlevi gören varlıklara yönelik artan talebe bağladı. Altın, kısa süre önce ons başına 2.000$’ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu da BTC’nin 12.450$’ın üzerindeki yıllık en yüksek seviyesine karşılık geliyordu.

Bu nedenle rapor, “mevcut piyasa yapısının, Bitcoin’in tarihi boğa koşusundan önceki dönem olan 2016’nın başlarını anımsattığını” belirtti.

Ayrıca raporda,‘Bitcoin küresel yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor, artan talebi karşılamak için yetersiz arz var ve bu talebi karşılamak için altyapı şu anda müsait.” ifadeleri de kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.