bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,521.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,169.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $575.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinGuggenheim, Yeni Oluşturduğu Fon ile Bitcoin’e Yeşil Işık Yakabilir

Guggenheim, Yeni Oluşturduğu Fon ile Bitcoin’e Yeşil Işık Yakabilir

Guggenheim’ın yeni oluşturduğu Aktif Tahsis Fonu, kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyebilecek, çeşitlendirilmiş, kapalı uçlu bir yönetim yatırım fonu olabilir.

Küresel yatırım şirketi Guggenheim Investments, Bitcoin’e yatırım yapılabilecek yeni bir fon için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Salı günü yapılan başvuruya göre yeni Guggenheim Aktif Tahsis Fonu, nakit ödemeli türev enstrümanlar aracılığıyla Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapılmasını isteyebilecek, çeşitlendirilmiş ve kapalı uçlu bir yönetim yatırım fonu olacak. Bu tür araçlar arasında, borsada işlem gören vadeli işlemler, doğrudan yatırımlar veya türev sözleşmeleri gibi dolaylı yatırım yollarıyla BTC’ye ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapma imkanı sunan yatırım araçları yer alacak.

Guggenheim Partners

Bununla birlikte şirket, fonun kripto paralara maruz kalmasının, sektörle ilgili bir dizi riske atıfta bulunarak fonda önemli kayıplara yol açabileceğini de belirtti:

“Kripto para, sınırlı bir geçmişi olan yeni bir teknolojik yeniliktir. Oldukça spekülatif bir varlıktır ve gelecekteki düzenleyici eylemler veya politikalar, Fon’un kripto para birimine yaptığı dolaylı yatırımın değerini ve bir kripto para birimini takas etme veya ödemeler için kullanma yeteneğini, belki de önemli ölçüde olumsuz bir ölçüde sınırlayabilir.”

Belgeye göre, Guggenheim’ın baş yatırım görevlisi Scott Minerd, CIO Yardımcısı Anne Bookwalter Walsh, genel müdür Steve Brown ve direktör Adam Bloch ile birlikte fon portföyünün günlük yönetiminden sorumlu olacak.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.87%
$49,521.00
$3,897.30
Ethereum (ETH)
1.32%
$4,169.52
$55.04