bitcoinBTC/USD
$39,944.00
ethereumETH/USD
$2,534.39
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$365.86
Ana SayfaKripto Para HaberleriGüney Afrikalı Milyarder: Elon Musk, Bitcoin Fiyatını Kendi Menfaati İçin Manipüle Ediyor

Güney Afrikalı Milyarder: Elon Musk, Bitcoin Fiyatını Kendi Menfaati İçin Manipüle Ediyor

Sygnia CEO’su Magda Wierzycka, BTC’nin şu ya da bu şekilde burada kalacağını belirtirken, Elon Musk’ı piyasaları kişisel çıkarlar için manipüle etmekle suçladı.

Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka‘nın iddiasına göre Elon Musk, kripto para birimi de dahil olmak üzere finansal piyasaları kendi kişisel kazancı için manipüle ediyor. 52 yaşındaki iş kadını, The Money Show’a verdiği bir röportajda, Elon Musk‘ı tartışmalı tweet’ler yayınlamak ve kripto para piyasasını kasıtlı olarak etkilemekle suçladı.

Herkesin bildiği gibi, Tesla, SpaceX ve The Boring Company’nin CEO’sundan gelen neredeyse her tweet gerçekten de her iki yönde de önemli fiyat dalgalanmalarına neden oldu. BTC’yi övmeye başladığında fiyat yükselmiş, buna karşılık enerji tüketimi konusunda BTC’yi eleştirdiğinde ise saatler içinde fiyat düşmüştü.

Sygnia CEO’su Magda Wierzycka

Ayrıca Wierzycka, Musk‘ın eylemlerinin kendi çıkarlarına hizmet etmek için iyi düşünülmüş olduğuna inanıyor.

”Bu, borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelseydi, Musk soruşturulur ve SEC tarafından ciddi bir şekilde cezalandırılırdı.”

“Bitcoin ve volatilitesinde gördüğümüz şey, çok güçlü ve etkili bir kişinin manipülasyonudur.”

2017/2018 parabolik fiyat artışından sonra Wierzycka, kripto para birimine karşı çıkmış ve artık onunla hiçbir ilgisi olmasını istemediği bir lale balonu olarak nitelendirmişti. Bu, 18.000 dolara varan fiyatlarla büyük miktarlarda satın aldıktan ve yıl boyunca süren ayı piyasasında önemli bir zararla sattıktan sonraydı. Bununla birlikte Wierzycka, şu anda varlık hakkında önemli ölçüde daha olumlu görünüyor ve Bitcoin gerçekten şu ya da bu şekilde kalmak için burada olduğunu söylüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.28%
$39,944.00
$111.84
Ethereum (ETH)
0.48%
$2,534.39
$12.17