G.Kıbrıs Maliye Bakanı: Blockchain Taslağı Bu Yıl Hazır Olacak

Kıbrıs Maliye Bakanı Harris Georgiades, ülkenin blockchain düzenlemesinin bu yıl hazır olacağını söyledi. Hükümet sözcüsü Demetris Syllouris, etkinlik sırasında blockchain...

0
Blockchain

Kıbrıs Maliye Bakanı Harris Georgiades, ülkenin blockchain düzenlemesinin bu yıl hazır olacağını söyledi.

Hükümet sözcüsü Demetris Syllouris, etkinlik sırasında blockchain teknolojisinin potansiyelini övdü: “Syllouris, blok zinciri teknolojisini internetteki yeni bir teknolojik devrim olarak nitelendirdi.”

“Bu teknolojinin kamu ve özel sektörde tam olarak uygulanmasının, modern toplumların yapılarını, örgütlenme biçimlerini ve faaliyetlerini kökten değiştirmesi bekleniyor.”

Hükümet sözcüsüne göre, ulusal strateji Kıbrıs’ın dijital inovasyonunu sürdürmek, gerekli çerçeveyi sağlamak ve birçok endüstride dağıtılmış muhasebe teknolojisinin (DLT) uygulanmasını ve aynı zamanda olası tehditleri de ele almak için bir yol haritası hazırlanıyor. Ulusal blockchain pilot programlarının, Arazi ve Anketler Daire Başkanlığı, Gümrük ve İhtisas Daire Başkanlığı, Vergi Dairesi ve Ulusal Bahis Kurumu’nu kapsayacağı bildiriliyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Kıbrıs, bölgedeki DLT kullanımının tanıtımında yardım çağrısında bulunan bir bildiriyi birlikte imzalayan yedi AB ülkesi arasında yer almıştı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.