Ana Sayfa Kripto Para Haberleri G.Kıbrıs Maliye Bakanı: Blockchain Taslağı Bu Yıl Hazır Olacak

G.Kıbrıs Maliye Bakanı: Blockchain Taslağı Bu Yıl Hazır Olacak

Kıbrıs Maliye Bakanı Harris Georgiades, ülkenin blockchain düzenlemesinin bu yıl hazır olacağını söyledi.

Hükümet sözcüsü Demetris Syllouris, etkinlik sırasında blockchain teknolojisinin potansiyelini övdü: “Syllouris, blok zinciri teknolojisini internetteki yeni bir teknolojik devrim olarak nitelendirdi.”

“Bu teknolojinin kamu ve özel sektörde tam olarak uygulanmasının, modern toplumların yapılarını, örgütlenme biçimlerini ve faaliyetlerini kökten değiştirmesi bekleniyor.”

Hükümet sözcüsüne göre, ulusal strateji Kıbrıs’ın dijital inovasyonunu sürdürmek, gerekli çerçeveyi sağlamak ve birçok endüstride dağıtılmış muhasebe teknolojisinin (DLT) uygulanmasını ve aynı zamanda olası tehditleri de ele almak için bir yol haritası hazırlanıyor. Ulusal blockchain pilot programlarının, Arazi ve Anketler Daire Başkanlığı, Gümrük ve İhtisas Daire Başkanlığı, Vergi Dairesi ve Ulusal Bahis Kurumu’nu kapsayacağı bildiriliyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Kıbrıs, bölgedeki DLT kullanımının tanıtımında yardım çağrısında bulunan bir bildiriyi birlikte imzalayan yedi AB ülkesi arasında yer almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...