Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Güney Kore, 23 Ülkeyi Kripto Para Ticaretini Engellemeye Çağırıyor

Güney Kore, 23 Ülkeyi Kripto Para Ticaretini Engellemeye Çağırıyor

Güney Kore hükümeti, Uluslararası Para Fonu ve Avrupa Birliği dahil olmak üzere 23 diğer ülkenin finansal düzenleyicilerini ve merkez bankalarını, kripto para ticaretini durdurmak için işbirliği yapmaya çağırdı.

Mali Düzenleyiciler Eylem İstiyor

Güney Koreli Mali Gözetim Komisyonu (FSB) Başkan Yardımcısı Kim Yong-bum, Pazartesi günü İsviçre, Basel’deki Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Yönlendirme Komitesi toplantısında ülkesini temsil etti.FSB, küresel finansal sistem hakkında izlenen ve öneriler sunan uluslararası bir kurumdur. Üyeleri, Güney Kore de dahil olmak üzere 24 ülkeden finansal düzenleyiciler, merkez bankaları ve 12 uluslararası örgüttür. Temsil eden ülkeler arasında Çin, Japonya, Hindistan, Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Dünya Bankası, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Avrupa Komisyonu temsil edilmektedir.

 

Aju News, toplantıda “sanal para birimi, siber suçlara karşı hafifletme önlemleri ve siber güvenlik de dahil olmak üzere düzenleyici reformların değerlendirilmesi üzerine tartışmalar” düzenlediğini bildirdi. Yayın, yasadışı eylemler ve kara para aklama için kullanılan sınır ötesi siber işlemlerden bahsettikten sonra “sanal para ticaretini engellemek için uluslararası koordinasyon” çağrısında bulundu. Tam kapsamlı bir uluslararası tartışma başlatma zamanının geldiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Kripto para birimi ile ilgili uluslararası finansal risklerin artması nedeniyle, finansal otoriteler buna dikkat etmeleri gerekiyor… Özellikle, finansal otoritelerin geleneksel düzenleyici alanının dışında olan sanal para birimleri tüketicileri etkilemektedir.

Kripto Para Yasaklarına İşbirliği Çağrısı

Yetkili, hükümetinin “kripto para exchange’leri için yeni sanal hesap hizmetleri vermeyi durdurmak ve [hesap sahiplerinin] gerçek adlarını doğrulaması adına tedbirleri güçlendirmek” için nasıl adım attıklarını açıkladıktan sonra, diğer finansal düzenleyicilere:

Sanal para birimi göz ardı etmek için çok risklidir… Şeffaflığı artıracak, spekülatif işlemlerin yayılmasını önleyecek ve kara para aklamayı önleyeceğiz.

Daha sonra, FSB’yi harekete geçmeye çağırdı. Spesifik olarak, “her ülkenin kripto para birimi düzenlemesinin içeriği ve etkileri gibi ilgili bilgileri entegre ederek ve paylaşarak kripto para birimi önlemlerini desteklemeliyiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.