bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,516.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,067.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinGüney Kore Borsaları Tarafından Çok Sayıda Altcoin Delist Ediliyor

Güney Kore Borsaları Tarafından Çok Sayıda Altcoin Delist Ediliyor

Güney Kore’deki birkaç üst düzey kripto para borsası, bankalarla ilişkilerini geliştirmek için listeledikleri birçok altcoin’i toplu olarak delist etmeye başladı.

Yerel bir medya kuruluşu tarafından dün yayınlanan bir habere göre, Güney Kore merkezli kripto para borsaları, sanal müşterileri için gerçek ad hesapları sunan bankalarla ortaklık yapma şanslarını güçlendirmek için bu adımları atıyor.

Bu yeni gelişme, ülke yetkililerinin kripto borsalarının faaliyetlerini Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KoFIU) bildirmelerini talep etmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi.

Görevi yerine getirmek için kripto para borsaları, müşterileri için gerçek ad hesapları açacak, bankalarla ortak olmak zorunda kalacak ve bunu yapmamak borsanın kapanmasına neden olacak.

Bununla birlikte, Kore hükümetinin yakın tarihli bir güncellemesine göre, bir borsa ne kadar çok coin sunuyorsa, kara para aklama ve kriptoyla ilgili diğer dolandırıcılık için o kadar savunmasız hale geliyor.

Güney Kore ve Kripto Paralar

Mayıs ayının başlarında, Kore hükümeti ülkedeki çeşitli kripto para borsalarında hızla artan sayıdaki altcoin’leri araştırmaya başladı. Önceki bir rapora göre, yetkililer, değeri çok az olan veya hiç olmayan yüzlerce altcoin ticareti konusunda derin endişe duyuyorlardı.

Sonuç olarak, büyük Kore borsalarında 100’den fazla alternatif kripto para birimi işlem görüyor. Bu borsalar, halkın duyarlılığına hitap etmek için herhangi coin’i listelemek için acele ediyor. Bununla birlikte, bu altcoin’lerin ticaret hacimleri bazen Bitcoin gibi daha tanınmış kripto paraların hacminin aşılmasına neden oluyor.

Bu nedenle, bankalara ortaklık adına başvurmak için yerel borsalar tarafından platformlarında daha az bilinen altcoin listeden çıkarılıyor. Daha geçen Cuma haberini sizle paylaştığımız gibi, işlem hacmine göre Kore’nin en büyük borsası olan Upbit, 24 altcoin’i delist etti.

Bununla birlikte, Bithumb ise 17 Haziran’da dört altcoin’i listeden çıkaracağını açıkladı. Ayrıca, Coinbit, 8 altcoin’i listeden çıkararak ve yaklaşık 28 altcoin’i uyarı listesine ekledi. Buna ek olarak, Probit de ticaret platformunda toplam 145 altcoin’i listeden çıkardı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.85%
$32,516.00
$276.39
Ethereum (ETH)
3.64%
$2,067.05
$75.24