Güney Koreli Kripto Para Borsası Coinpia Tüm İşlemlerini Askıya Aldı

Güney Koreli kripto para exchange platformu Coinpia, 6 Şubat Salı günü yerinde yapılan açıklamada belirttiği üzere şirketin ülkedeki yeni KYC...

0

Güney Koreli kripto para exchange platformu Coinpia, 6 Şubat Salı günü yerinde yapılan açıklamada belirttiği üzere şirketin ülkedeki yeni KYC şartlarını zamanında karşılayamaması sonrasında fiat mevduatlarının yanı sıra ticaret operasyonlarını da askıya aldı.

Güney Kore’deki kara para aklamayı önlemek amaçlı getirilen düzenleme, ilk olarak Aralık ayı sonunda ilan edildi ve 30 Ocak’ta yürürlüğe girdi. Artık ülkedeki tüm kripto exchange platformları, müşterilerinin tümünün gerçek adlarını ve ilişkili banka hesaplarını kripto-fiat para birimi değişimlerinde kullanmasını gerektiriyor.

 

Açıklamalaya göre kripto para borsası, Finansal Hizmetler Komisyonunun (FSC) gerekliliklerini yerine getirmek için 30 Ocak’ta fiat mevduat kabul etmeyi bırakmıştı. Coinpia’nın ticareti durdurma kararı, şirketin zamanında bankalarla kullanıcı doğrulaması için gerekli sistemleri kuramamış olması nedeniyle, “açık bir çözüm bulunmadığı için” geldi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.