bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriHacklendiği ve Kullanıcı Bilgilerinin Satışa Çıktığı İddialarına BtcTurk'ten Cevap

Hacklendiği ve Kullanıcı Bilgilerinin Satışa Çıktığı İddialarına BtcTurk’ten Cevap

Türkiye’nin en büyük ve en popüler kripto para borsalarından biri olan BtcTurk, Twitter’da dolaşan bazı iddialara göre hacklendi ve kullanıcı bilgileri satışa çıkartıldı.

İddialara göre borsanın kullanıcı verileri RaidForums isimli bir internet sitesinde satışa çıkarıldı. Satışa çıkarıldığı iddia edilen veriler arasında ad-soyad, e-posta adresi, doğum tarihi, telefon numarası, açık adres, IP adresleri gibi önemli ve kişisel bilgiler yer alıyor.

Bununla birlikte borsada konuyla alakalı herhangi olumsuz durumun olmadığı konusunda bir açıklama yaptı ve açıklamada şu ifadeleri kullandı;

”Değerli kullanıcılarımız, sistemlerimizde herhangi bir olağandışı durum bulunmamaktadır. Bilgi güvenliği ve yazılım ekiplerimiz 7/24 sizlerden gelen tüm öneri ve bildirimleri incelemeye, BtcTurk Destek Ekibi tüm sorularınızı cevaplamaya devam ediyor. Sosyal medya ve bazı internet sitelerinde BtcTurk hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi paylaşımlarına karşı gerekli hukuki süreç başlatılacak olup, titizlikle takip edilecektir. Her zaman olduğu gibi Bitcoin ve kripto para işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46