Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda son zamanlarda fiyatında önemli artışlar yaşayan Harmony’nin (ONE) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Harmony, merkeze bağlı olmadan çalışan uygulamaların (DApps) işletilmesini ve geliştirilmesini basitleştirmek için geliştirilmiş blok zinciri sistemidir. Bu sistem ile hızlı bir şekilde blokların oluşturulmasına dayanarak merkeziyetsiz uygulamaların işleme yöntemini yenileyerek geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Yapılan işlemlerin kısa zamanda gerçekleşmesine ve doğrulamaya dayanarak çalışan sistem ana ağı, blok oluşturmada bir çığır açmayı hedefliyor. Şirket, parçalama sürecini net olarak tanımlayarak node doğrulama zamanlarını büyük oranda azaltmayı başardı.

Protokol, node’ların bozulmasını önlemek ve doğrulama prosesini güvenli hale getirmek için, objektif ve tahmin edilemeyen üyelik için VRF (Verifiable Random Function) tanıttı. Bu, node’ların ve doğrulayıcıların gelişigüzel bir şekilde yerleştiği anlamına gelir.

Protokol, geliştirdikleri bu sistemle, Proof of Stake (PoS) iş birliğinin yeni türünü kullanıcılara sunmaktadır. EPoS (Effective Proof of Stake) olarak bilinen bu metot birçok doğrulayıcıdan aynı anda olmak üzere depolamaya izin vermektedir. Bu konsensüs metodu ağ üzerinde değerlendirilen sharding yöntemi ile tutarlı olarak ayarlanmıştır. Proof of Work (PoW) işleme sürecinin tersine, EPoS daha kısa sürede işlem süresi ve ileri ölçeklenebilir şeklinde geliştirilmiştir.

PoW, daha ağır elektrik ve matematiksel yetenek gerektirse de, depolama konusunda karar verilmiş protokol yöntemleri, sistem üzerinde doğrulayıcı olan birçok sayıdaki kripto para sahibine dayanmaktadır. Protokol ekibi, daha fazla node operatörünü kendisine çekmek için ve katılımını sağlamak için depolama teşviklerini de büyük oranda artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekip çalışmalarını yalnızca ağ nodeları üzerine değil, aynı zamanda blok zinciri derecelerinin her birini cihazlar, yapılan işlem türleri ve depolama olmak üzere her üç yönü de hesaba katarak doğrusal olarak ölçeklendirmekte ve o şekilde parçalara ayırdıklarını da belirtmişlerdir.

ONE ise bu ağ sisteminde kullanılan bir kripto para birimi olup, depolama ya da staking işlemlerinde aktif olarak kullanılabilen bir token’dır. Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi bu ONE’da herhangi bir merkeze bağlı olmayan ve izlenemeyen bir sisteme ait olarak geliştirilmiştir.

ONE Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.11$ seviyelerinde işlem gören ONE tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

ONE Nasıl Alınır?

  1. ONE satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna ONE yazın ve ONE /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “ONE AL” alanına, almak istediğiniz ONE miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
C. Sancakhttp://coinadam.com
2015 yılında ilk olarak Bitcoin ile tanıştığım kripto para ekosistemi üzerine yazılar yazıyorum. Yazılarımda ve sosyal hesaplarımda yatırım tavsiyesi sayılabilecek bilgiler vermiyorum. Paranın değil, teknolojinin hayranıyım.

Son Baslıklar

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) 432,760.56
ethereum
Ethereum (ETH) 33,878.46
tether
Tether (USDT) 17.94