bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriHava Yolu Şirketi AirBaltic, DOGE ile Uçuş Rezervasyonu Almaya Başladı

Hava Yolu Şirketi AirBaltic, DOGE ile Uçuş Rezervasyonu Almaya Başladı

Uçak bileti satın almak isteyen AirBaltic müşterileri bunu artık Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) kullanarak yapabilecekler.

Letonya merkezli havayolu şirketi, müşterilerin ETH, DOGEve Bitcoin Cash dahil olmak üzere diğer dijital varlıklarla rezervasyon yapmalarını sağlayarak kripto para yanlısı yaklaşımını yeniden doğruladı.

Basitçe AirBaltic olarak da anılan AS Air Baltic Corporation, Letonya’nın yıllarca dijital yanlısı bir varlık yaklaşımı sergileyen bayrak taşıyıcısı. Şirket, 2014 yılında uçak biletleri için birincil kripto para birimi ile yapılan ödemeleri kabul eden ilk hava yolu şirketlerinden biri konumunda.

Bugün erken saatlerde şirket, müşterilerin uçuş rezervasyonu yaparken daha fazla token arasında seçim yapmasına olanak tanıyan yeni bir kripto para setinin eklendiğini duyurdu. Bunlar arasında tartışmasız en iyi bilinen Bitcoin hard fork’u Bitcoin Cash, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi ETH ve en popüler kripto paralardan biri olan DOGE yer alıyor.

Sonuç olarak, şirket şu anda toplam sekiz kripto para birimini kabul ediyor. Yukarıda belirtilen dördü dışında, diğerleri ABD dolarına sabitlenmiş olan dört stabil coin; GUSD, USDC, PAX ve BUSD.

En son ek, kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay’in yardımıyla geliyor. Ancak, yakın zamanda araçları için BTC ödemelerini etkinleştiren ve bunları BTC’de tutacağını söyleyen Tesla’nın aksine, AirBaltic’in varlıkları fiat para birimlerine dönüştüreceğini belirtmekte fayda var.

Kullanıcılar şirketin web sitesinde istedikleri hizmeti seçtiklerinde fiyatlar Euro olarak gösterilecek, ancak bunlar için ödeme yaptıklarında, seçilen kripto varlık BitPay tarafından belirlenen cari döviz kuru üzerinden otomatik olarak Euro’ya dönüştürülecek.

Konuyla ilgili konuşan CEO Martin Gauss şunları söyledi;

“Yenilikçi bir havayolu şirketi olarak, müşteri deneyimini rezervasyon sürecinden başlayarak iyileştirmenin yollarını aramaya her zaman çabalıyoruz. Yıllar boyunca, 1000 müşteri ödeme seçeneğini kullandı, bu çok fazla görünmeyebilir, ancak yine de yolculara başka bir yerde bulması zor benzersiz bir ödeme seçeneği sunuyor.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17