bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Kripto Para Vergisi Hakkında Açıklama Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Kripto Para Vergisi Hakkında Açıklama Yaptı

CNN Türk kanalında canlı yayına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan son günlerin popüler konusu haline gelen kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto paralar hakkında Gelir İdaresi ile vergi konusunda çalışma yürüttüklerini açıkladı. Bununla birlikte tüketiciyi korumanın son derece önemli olduğunu vurgulayan Hazine ve Maliye Bakanı konuyla ilgili bir kanun teklifi için çalışma yaptıklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan

Bakan Elvan konuyla ilgili şunları söyledi;

“Biz tüketiciyi korumak zorundayız. Terörün finansmanını ve kara para aklama gibi durumları önlemek için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Gerekli çalışmalarımızı yaptık. Küresel ölçekte bu platformların denetlenmesine yönelik, alım satım işlemlerini yapanların kimler olduğuna yönelik tedbirleri ülkeler almaya başladı. Bizim de taslak bir çalışmamız var. Bir kanun teklifi muhtemelen olacak. Biz gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık.”

“MASAK dışında da yapılması gereken düzenlemeler var. SPK BDDK ve Gelir Dairesi Başkanlığımız var. Biz ne yaptık, bir bakan yardımcımızın başkanlığında iki aydan beri çalışıyoruz konu üzerinde. Sürekli olarak arkadaşlarımız bir araya geldiler toplantılar yaptılar, dünyadaki uygulamalara baktılar. Bu konuyla ilgili uzman kişilerle bir araya geldiler. Onların görüşlerin aldılar ve taslak çalışmasın yaptık.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65