bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,538.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,279.99
tether
Tether (USDT) $0.999250
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriHindistan'da Kripto Para İşlemleri Bir Yılda Yüzde 30 Arttı

Hindistan’da Kripto Para İşlemleri Bir Yılda Yüzde 30 Arttı

Business Line, Bitcoin fiyatının bir yıl içinde %400’ün üzerinde arttığını gören devasa bir kripto boğa koşusunun ortasında, Hindistan’daki kripto para işlemlerinin Mart 2020’den bu yana %30 arttığını bildirdi.

Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Tether (USDT) ve Tron (TRX), Hindistan’daki en popüler dijital varlıklar listesine öncülük ediyor.

Hindistan’ın Kripto Kullanımında Artış

ZebPay pazarlama müdürü Vikram Rangala, artan kripto para işlem hacmini yönlendiren çeşitli faktörlerden bahsediyor. Business Line’a, Hindistan vatandaşlarının yeni yatırım araçlarına açık olduğunu ve küresel trendleri takip ettiğini söyledi. 2008 mali krizini yaşayan ve ekonomik statükoya şüpheyle bakan genç kuşaklar, para kazanmanın alternatif yollarını da araştırıyor.

”Hindistan’daki kripto endüstrisi, yatırımlar için yeni bir varlık sınıfı ve ayrıca blok zinciri üzerine inşa edilen çeşitli uygulama türleri için yeni bir yazılım yaratmaya çalışıyor. Kilitlenme başladığında Bitcoin 5.000$ ın altında ve ETH 100$ civarındaydı ve şimdi kilitlemenin bir yılından bu yana 10 kat arttı.”

Hindistan’ın en eski kripto para borsası olan ZebPay’in yaklaşık 4 milyon müşterisi var. Bloomberg tarafından yapılan habere göre platform, kripto varlıklara olan talep arttıkça ayda 2 milyar dolarlık işlem yapmayı bekliyor.

CoinDCX’in CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Gupta, COVID salgınının yayılmasının ülkede kripto benimsemesini artırmaya yardımcı olduğunu, ancak kriptoya olan ilginin sürekli bir coşku ve hatta büyüme gösterdiğini söylüyor.

“Perakende yatırımcıları, deflasyonist yapısı nedeniyle varlığın potansiyelinin giderek daha fazla farkına varıyor ve onu piyasa şoklarına karşı daha iyi bir koruma haline getiriyor.”

Kripto Endüstrisi İçin Belirsiz Gelecek

Hindistan’ın kripto para birimlerine artan ilgisine rağmen, ülkedeki kripto ticaretinin geleceği belirsizliğini koruyor. Merkez bankası, bazı spekülasyonların daha katı kripto düzenlemelerine yol açabileceği görüşüne göre, dijital varlıkların Asya’nın üçüncü büyük ekonomisinin finansal istikrarını etkileyebileceği endişesini dile getirdi.

2018 yılında Hindistan Merkez Bankası, dolandırıcıların yasadışı faaliyetlerde bulunmak için dijital varlıkları kullanmasının ardından bankaların ve diğer finans kuruluşlarının kripto işlemlerini desteklemesini yasakladı. Nisan 2020’de Yargıtay, kripto borsalarının yaptığı bir dilekçeye cevaben yasağı kaldırdı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.81%
$56,538.00
$457.96
Ethereum (ETH)
3.96%
$4,279.99
$169.49