bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,671.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,090.98
tether
Tether (USDT) $0.992630
binance-coin
Binance Coin (BNB) $560.98
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinHSBC CEO Noel Quinn: Yatırım Aracı Olarak Bitcoin ile İlgilenmiyoruz

HSBC CEO Noel Quinn: Yatırım Aracı Olarak Bitcoin ile İlgilenmiyoruz

HSBC CEO’su Noel Quinn, bankanın herhangi bir kripto para birimi alım satım masası kurma veya bunu müşterilerine bir yatırım aracı olarak sunma gibi bir planı olmadığını söyledi.

Quinn, Reuters‘e verdiği bir demeçte;

“Volatilite göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’le ilgilenmiyoruz. Müşterilerimiz orada olmak istiyorsa, tabii ki öyleler, ancak bunu servet yönetimi işimizde bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz” dedi.

Quinn, BTC’nin şeffaflık sorunlarına gelince, kripto paraya kimin sahip olduğunu bilmenin zor olduğunu ve ayrıca BTC’yi kolay fiat paraya dönüştürülmesiyle ilgili sorunlar olduğunu söyledi.

HSBC

Quinn ayrıca, rezerv desteği ve erişilebilirlik ile ilgili sorunları nedeniyle stabilcoin’ler konusunda da iyimser olmadığını söyledi ve ekledi;

“Daha sonra, depolanmış değer endişelerini gidermek için arkasında bir miktar rezerv desteği olan stabilcoin’lere ulaşırsınız, ancak bu, sponsor kuruluşun kim olduğuna ve rezervin yapısına ve erişilebilirliğine bağlıdır.”

HSBC her zaman kripto konusundaki karamsar bakış açısıyla biliniyor. Bankanın çevrimiçi hisse alım satım hizmeti HSBC InvestDirect, kısa süre önce müşterilerin MicroStrategy hisselerini satın almasını yasaklamıştı.

Öte yandan Citi, Goldman Sachs ve UBS gibi HSBC’nin rakipleri ise son zamanlarda kripto piyasasına ilgililer.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.64%
$48,671.00
$4,205.17
Ethereum (ETH)
1.91%
$4,090.98
$78.14