bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,444.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,828.38
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $331.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriHuobi, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Fonu Kuruyor

Huobi, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Fonu Kuruyor

Çin’deki en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, Hong Kong’daki son yasal düzenlemelerin ardından işini daha da genişletmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Huobi Technology Holdings Ltd. tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre şirketin varlık yönetimi yan kuruluşu, bir kripto para varlık yönetimi portföyü başlatmak için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan onay aldı.

Haber, Huobi’nin Temmuz 2020’de SFC’den “Tip 4” ve “Tip 9” lisanslarını güvence altına almasının devamı niteliğinde. Hong Kong’da Tip 4 lisansı, bir şirketin menkul kıymet yatırım danışmanı olarak hareket etmesini sağlarken, Tip 9 lisansı ise varlık yönetimini kapsıyor.

Huobi Asset Management olarak adlandırılan firma, Çin medyasında yer alan haberlere göre, SFC tarafından onaylandıktan sonra şimdi üç kripto para birimi varlık fonunu başlatmak istiyor. Ancak lansman, SFC tarafından yayınlanan ek hükümlere uygun fona bağlı olacak.

Muhabir Colin Wu Perşembe günü bir tweet atarak, Huobi’nin kripto varlık yönetimi arenasına girişinin Asya’daki kurumsal yatırımcıları kripto yatırımlarına teşvik edebileceğini belirtti.

Wu ayrıca Huobi’nin planlanan kripto varlık yönetimi fonunun hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’u (ETH) içereceğini de aktardı.

Kripto araştırma firması Messari‘nin verilerine göre Huobi, gerçek spot ticaret hacmi açısından Binance borsasından sonra ikinci sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.32%
$41,444.00
$1,790.38
Ethereum (ETH)
6.37%
$2,828.38
$180.17