Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Huobi, Japonya'nın Lisanslı BitTrade Borsasını Satın Alıyor

Huobi, Japonya’nın Lisanslı BitTrade Borsasını Satın Alıyor

Huobi Global’in tamamına sahip olduğu iştiraki olan Huobi Japan Holding Ltd, 12 Eylül Çarşamba günü Japonya’da yayınlanan ParaTexegraph Japan adlı raporda, ülkenin yalnızca 16 adet regüle edilmiş kripto borsalarından biri olan Japonya’daki BitTrade borsasının çoğunluk hissesini satın aldığını açıkladı.

Huobi Japonya, şirketin tüm faydalı menfaatlerini elinde bulunduran True Joyful Limited BVI’nin hisselerinin %100’ünü alacak. Bu, FXTF Asset Investment Private Ltd.’nin hisselerinin %75’i, FX Trade Financial’in ise %25’i demek.

Huobi Japonya’nın Başkan Yardımcısı Haiteng Chen, BitTrade başkanı olarak seçildi ve Mayıs ayında OKO’nun CEO’su görev yapan Chris Lee, Huobi ekibine katılmak üzere bağımsız yönetici olarak atandı. Huobi Capital Inc. CEO’su Huo Li de dış yönetim rolünü üstlenecek.

Hem Huobi hem de BitTrade yetkilileri, küresel erişimini genişletmek için platformu geliştirmeye kararlılar. Business Insider tarafından yayınlanan bir basın bültenine göre, Huobi Japonya, daha profesyonel ve kullanıcı dostu hizmetler sunmak için “platformu agresif bir şekilde büyütecek”.

Huobi Japan Holdings’in CEO’su ve Huobi Universal Inc. CFO’su ve yeni BitTrade direktörü Lee, BitTrade’in gelecek stratejisinin hedeflerini daha da netleştirdi.

Lee şunları söyledi:

“İleriye baktığımızda, coğrafi olarak genişlemeye devam ettikçe Bay Cheng’un uluslararası ağından ve blockchain teknolojisine olan tutkumuzdan yararlanacağız […] Japon kripto para pazarındaki en baskın oyuncu olan BitTrade’i büyütmek için başlangıcımız BitTrade’nin liderlik ekibinden ve Japon hükümetinin onayladığı lisanstan yararlanmak olacak.”

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Huobi, günlük ticaret hacmiyle dördüncü sırada yer alırken, basın saatinden önceki 24 saat içerisinde yaklaşık 573,2 milyon dolarlık işlem görüyor. Şirket, 2013 yılında kurulduğundan beri 1 trilyon ABD dolarından fazla işlem görmüştür ve Singapur, Kore, Hong Kong, Avustralya, BAE, Lüksemburg ve diğer lokasyonlarda ekipleri bulunmaktadır.

BitTrade, yalnızca 16 adet regüle edilmiş ve Japon hükümeti tarafından onaylanmış olan kripto para işlem platformlarından birisidir. Singapurlu milyoner ve girişimci Eric Cheng tarafından tamamen satın alınan tek şirkettir. Şirket lisansını Haziran 2018’de Japonya’da aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...