bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,771.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,049.63
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinHuobi ve Okex Tokenleri, Çin Haberinden Ciddi Şekilde Etkilendi

Huobi ve Okex Tokenleri, Çin Haberinden Ciddi Şekilde Etkilendi

Çin Merkez Bankasının yaptığı açıklama ile kripto paraların ticaretinin yasaklanması sonucunda Çinli kripto para borsalarının tokenı düşüş yaşadı.

OKEx gibi yine bir başka Çinli borsa Huobi’de aynı sorun ile karşı karşıya kaldı. Çin’in piyasalarda baskı yaratacak açıklaması sonrasında kripto piyasaları yeniden kırmızıya döndü.

En Büyük Darbeyi İki Firma Aldı

İki büyük kripto para borsasının tokenları şu ana kadar en büyük zararı gördü. Açıklamadan bir saat sonra huobi token (HT) ve OKEx’in OKB token (OKB) fiyatları yüzde 15 düştü. Çin kaynaklı bir açıklama olması dolayısıyla Çinli kripto para borsaları durumdan fazlasıyla etkilendiler. CoinGecko’dan alınan verilere göre, şu anda son 24 saat içinde en büyük yüzde düşüşüne sahip ilk iki token konumundalar.

Çin’in kripto paralar konusunda daha sert önlemler alması dijital varlık piyasası üzerinde ciddi baskı oluşturmaya devam ediyor. Alınan karara göre Çin’de fiat parayı herhangi bir kripto varlığa dönüştüren tüm işletmeleri yasadışı ilan eden bu karar ile en büyük darbeyi de OKEx ve Huobi gibi Çinli şirketler alacak.

Çinli Kripto Firmalarını Zor Günler Bekliyor

BTC ile savaşan ve bir süredir madencilere baskı kuran Çin, bugün açıkladığı karar ile yine kendi ülkesinde kurulmuş olan kripto para borsalarını zor bir pozisyona soktu. Hem Huobi hem de OKEx, Çin’de kurulmuş global firmalar olması dolayısıyla bu durumdan ciddi anlamda etkileniyorlar. Bu iki şirketin Çin’de çalışan bir çok çalışanı bulunuyor ve bu personeller binlerce müşteriye hitap ediyor.

BNB TOKEN

Çin’den dünyaya açılmış bir diğer kripto para borsası Binance da bu durumda etkilendi. Ancak Huobi ve OKEx kadar sert darbe almadı. Çin Yuanı OTC hizmeti sunan borsanın kendi kripto para birimi BNB yüzde 8 düşüş ile daha az etkilendi.

Borsalar, The Block’un Çin’in yenilenen baskı önlemlerine herhangi bir tepkileri olup olmadığı konusunda yorum yapma talebine yanıt vermedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$60,771.00
$249.16
Ethereum (ETH)
0.83%
$4,049.63
$33.61