bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,371.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,148.95
tether
Tether (USDT) $0.990206
binance-coin
Binance Coin (BNB) $297.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriHyundai Commercial, Blockchain için IBM İle Anlaştı

Hyundai Commercial, Blockchain için IBM İle Anlaştı

Güney Kore merkezli  Hyundai’nin kurumsal finans departmanı Hyundai Commercial, blockchain teknolojisini geliştirmek için, ABD teknoloji şirketi IBM ile ortaklık anlaşmasına vardığını açıkladı.  

IBM’in yıllık teknoloji ve iş konferansı IBM Think 2019 ‘da yapılan duyuruda; Hyundai Commercial’in, ticari araçlar ve inşaat ekipmanları için finansal kiralama ve hizmetler sağlayan kurumsal bir finans şirketi olduğu bildiriliyor. IBM ile yapılan bu ortaklık, Hyundai Commercial’in yeni bir network oluşturmsı için, Hyperledger Fabric blockchain teknolojisini kullanıma başlanması anlamına geliyor.

Bu girişim, otomobil bayiler, distribütörler ve üreticiler için, gerçek zamanlı veri takibi yapmalarını, bu verilerin güvenli bir şekilde yönetilmesini ve dağıtılmasını sağlayacak. Şirket ayrıca bu teknolojiyi kullanarak, manuel olan süreçleri otomatikleştirmek, bazı işlemleri ise dijitalleştirmek istiyor.

Yapılan duyuruda ayrıca, farklı bir departman olan Hyundai Card da, makine öğrenim teknolojisini uygulamak için IBM ile ortaklık yapacak. Bu birleşme ile, müşteri hizmetleri için yapay zeka tabanlı bir sohbet kutusu oluşturmak isteniyor.

ABD teknoloji devi IBM, blockchain teknolojisine yönelik sağlam adımlar atarak faaliyetlerini geliştiriyor. Finansal hizmetler, tedarik zinciri, hükümet, perakende, dijital haklar yönetimi, sağlık ve sigorta alanlarında yapılan girişimlerin IBM’in oldukça başarılı olduğunu görüyoruz.

Daha önce CoinAdam.com’un yayınladığı bir haberde, İspanyol Liman İdaresinin, IBM ve Mearsk tarafından geliştirilen Tradelens adı verilen blockchain platformuna katıldığı bildirlimişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.59%
$36,371.00
$1,669.43
Ethereum (ETH)
6.85%
$2,148.95
$147.20