bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,354.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,126.93
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $482.32
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinIBFK Geliyor! Başakşehir Kendi Taraftar Tokenını Çıkarıyor

IBFK Geliyor! Başakşehir Kendi Taraftar Tokenını Çıkarıyor

Blockchain tabanlı taraftar tokenlarına duyulan ilgi günden güne artmaya devam ediyor.

Son Süperlig şampiyonu Başakşehir‘de, Socios platformuna katıldı ve 2020’nin sonunda kendi taraftar tokenı olan IBFK‘yı piyasaya süreceğini açıkladı.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak taraftar katılımını artırmak ve çeşitli taraftar deneyimlerinden para kazanmak için tasarlanan IBFK, Socios ekosistemindeki diğer taraftar tokenları gibi, IBFK sahiplerine oy hakkı ve ödüller verecek.

IBFK sahipleri, kulüp kararlarına ilişkin anketlerde oy kullanabilecek ve VIP maç biletleri veya kulüp oyuncularıyla tanışma fırsatları karşılığında paraya çevrilebilecekleri puanlar kazanabilecekler.

İstanbul Başakşehir, Barcelona, ​​Atletico Madrid, Paris Saint-Germain, Juventus ve diğer uluslararası büyük futbol takımları ile de anlaşması olan blockchain tabanlı platform Socios’la anlaşma yapan üçüncü Türk takımı oldu.

Spor ve kripto toplulukları, taraftar tokenları konusunda hevesli görünüyor. Haziran 2020’de Chiliz ve Socios, iki saatten kısa bir sürede 1.3 Milyon Dolar değerinde Barcelona tokenı sattı.

Socios ayrıca, kısa bir süre önce European Economic Area (Avrupa Ekonomik Alanı)’da mal ve hizmet satın almak için kullanılabilen, ön ödemeli kripto – fiat para kart olan bir Visa banka kartını piyasaya sürdü.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.99%
$61,354.00
$607.40
Ethereum (ETH)
3.3%
$4,126.93
$136.19