Ana Sayfa Kripto Para Haberleri IBM, ABD Hükümetine "Blockchain Teknolojisine Geçelim" Dedi

IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

IBM ve ABD Konvansiyonel Blockchain Dairesi üyeleri, 24 Eylül’de yapılan basın toplantısına göre, bir toplantıda kimlik sistemleri, ödemeler ve tedarik zincirleri için blok zincirinin kullanımını tartıştı.

IBM, geçtiğimiz günlerde, ABD Konvasiyonel Blockchain Yönetim Kurulu ile ortaklaşa hazırlanan “Blockchain’in Hükümet İçin Etkileri: Kimlik, Ödemeler ve Tedarik Zinciri Bilgileri” başlıklı bir rapor yayınladı.

Raporda belirtilen yuvarlak masada, ABD Temsilcileri Jared Polis ve David Schweikert, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) teknik direktörü olan Thomas Hardjono ve IBM’de blockchain teknolojisi ve CTO başkan yardımcısı Jerry Cuomo yer alıyor.

IBM ve MIT, Kongre üyeleriyle üç toplantı yaptı ve devletin piyasaya getirilmeden önce farklı çözümleri test edebilecekleri blockchain inovasyonunu ve düzenleyici sanal alanların devlet finansmanına olan ihtiyacını tartıştı.

Cuomo’nun basın açıklamasında dediği gibi, uzmanlar blok zincirini “bütün gün” okuyabiliyordu, ancak sonunda vatandaşlara sunulmak zorundaydı. Gündelik yaşamda blok zinciri entegrasyonu konusunda “ABD’nin harekete geçme zamanı” olduğunu vurguladı. “Blockchain hükümet için hazır, hükümeti blok zincir için hazır duruma getirelim” diye ekledi.

Amerikalıların yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilecek inovasyon ve blokchain uygulamaları için en iyi yasal çerçeveyi oluşturmanın önemini vurguladı. Polis ayrıca, blockchain’in “merkezileşmiş kurumlardaki gerçek güven eksikliğini” de ele alabileceğini ekledi.

Polis ayrıca ilgili kripto vergilemenin öneminden de bahsetti. “Kripto para kullanan kişilerin bir fincan kahve ya da bir dergi satın almak için vergi ödemeyeceklerinden emin olmak istiyoruz” dedi. Ancak, daha sonra kripto girişimleri için vergi muafiyeti sorulduğunda, IBM CTO’su Cuomo, küçük tutarların ötesine geçmeyeceğini söyledi.

Daha önce kripto paraların vergilendirmesine açıklık getirmek için İç Gelir Servisi’ne (IRS) çağrıda bulunan Cumhuriyet Savcısı Schweikert, görüşmesinde tıp ve sosyal projelerin blokchain çözümlerinden en fazla fayda görecek alanlar olduğunu söyledi. Bununla birlikte, verileri korumak için özel şifreleme standartlarının geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Bu, MIT ve Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) gibi çeşitli kurumlarla ortaklığın yürüttüğü bir amaç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.