bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,921.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,831.89
tether
Tether (USDT) $0.997598
binance-coin
Binance Coin (BNB) $345.92
Ana SayfaKripto Para HaberleriIBM, İki Yeni Blockchain Patenti Aldığını Duyurdu

IBM, İki Yeni Blockchain Patenti Aldığını Duyurdu

Amerikan Teknoloji devi IBM, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylanan iki yeni blockchain patentini, resmi blog sayfasından yayınladı.

İlk patent belgesine göre, IBM bu girişimle blockchain teknolojisini kullanarak, ağ güvenliğini hedef alıyor. İkinci patent ise, teknolojiyi kullanan veritabanı yönetimine odaklanıyor.

IBM, İlk patent ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Monitör güvenlik protokollerini kullanarak bir veri günlüğünün güvenli hale getirilmesi, düşük güvenlikten yüksek güvenliğe kadar değişen çeşitli güvenlik düzeyleriyle gerçekleştirilebilir. Böylece, çeşitli donanım ve yazılım yapılandırmaları kombinasyonuna sahip olabilir. 

 

Düşük güvenlik, olay günlüklerine açık erişim sağlarken, yüksek güvenlik olay günlüklerine erişimi önemli ölçüde kısıtlayabilir. İzlenen sistemi, olay kayıtlarını değiştirmek için erişim sağlayan bilgisayar korsanlarından korumak, yeni bir güvenlik yapılandırması gerektirebilir. ” 

IBM, ikinci patent için ise, sözde veri tabanı yönetim sistemlerinin (DBMS’ler) şu anda büyüklüklerinden dolayı verimsiz olduğunu ve bu nedenle de teklif verme eğiliminde olan akışkan zincir çözümlerinden faydalanabileceğini söylüyor:

“DBMS’ler tipik olarak veri saklama işlemini, bir veri tabanında depolanan verilere erişimden, manipüle etmekten veya kullanımdan ayırmak için yapılandırılmışlardır. DBMS’ler genellikle bu tür sistemlere yerleştirilen ağır iş yüklerini ele almak için muazzam kaynaklar gerektirir. Bu nedenle, bir blockchain veritabanı kullanarak bir DBMS’yi yönetmek faydalı olabilir. ”

Teknoloji devi IBM son bir kaç yılda, temel olarak IBM Blockchain projesi kapsamında, son birkaç yıl içinde çeşitli kurumsal blockchain tekliflerini uygulamaya koydu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
6.8%
$41,921.00
$2,850.63
Ethereum (ETH)
8.94%
$2,831.89
$253.17