Ana Sayfa Kripto Para Haberleri IBM, İki Yeni Blockchain Patenti Aldığını Duyurdu

IBM, İki Yeni Blockchain Patenti Aldığını Duyurdu

Amerikan Teknoloji devi IBM, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylanan iki yeni blockchain patentini, resmi blog sayfasından yayınladı.

İlk patent belgesine göre, IBM bu girişimle blockchain teknolojisini kullanarak, ağ güvenliğini hedef alıyor. İkinci patent ise, teknolojiyi kullanan veritabanı yönetimine odaklanıyor.

IBM, İlk patent ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Monitör güvenlik protokollerini kullanarak bir veri günlüğünün güvenli hale getirilmesi, düşük güvenlikten yüksek güvenliğe kadar değişen çeşitli güvenlik düzeyleriyle gerçekleştirilebilir. Böylece, çeşitli donanım ve yazılım yapılandırmaları kombinasyonuna sahip olabilir. 

 

Düşük güvenlik, olay günlüklerine açık erişim sağlarken, yüksek güvenlik olay günlüklerine erişimi önemli ölçüde kısıtlayabilir. İzlenen sistemi, olay kayıtlarını değiştirmek için erişim sağlayan bilgisayar korsanlarından korumak, yeni bir güvenlik yapılandırması gerektirebilir. ” 

IBM, ikinci patent için ise, sözde veri tabanı yönetim sistemlerinin (DBMS’ler) şu anda büyüklüklerinden dolayı verimsiz olduğunu ve bu nedenle de teklif verme eğiliminde olan akışkan zincir çözümlerinden faydalanabileceğini söylüyor:

“DBMS’ler tipik olarak veri saklama işlemini, bir veri tabanında depolanan verilere erişimden, manipüle etmekten veya kullanımdan ayırmak için yapılandırılmışlardır. DBMS’ler genellikle bu tür sistemlere yerleştirilen ağır iş yüklerini ele almak için muazzam kaynaklar gerektirir. Bu nedenle, bir blockchain veritabanı kullanarak bir DBMS’yi yönetmek faydalı olabilir. ”

Teknoloji devi IBM son bir kaç yılda, temel olarak IBM Blockchain projesi kapsamında, son birkaç yıl içinde çeşitli kurumsal blockchain tekliflerini uygulamaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...