IMF Anketinin Sonucunda Kripto Para Birinci Çıktı

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan bir Twitter anketine göre, insanların %56’sı, beş yıl içinde öğle yemeğini ödemek için kripto...

0

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan bir Twitter anketine göre, insanların %56’sı, beş yıl içinde öğle yemeğini ödemek için kripto para kullanacağını düşünüyor.

Twitter anketleri tam olarak resmi sonuçları vermemekle birlikte, özellikle IMF gibi saygın bir kurum tarafından yapıldığında, kamuoyunun dikkatini çekebiliyor. Bununla birlikte anket sonucu 37.660 oyla, gelecekte dijital para ile ödeme yapılacağına dair net bir sonuç verdi.

IMF yapmış olduğu Twitter anketinde kullanıcılara,  Öğle yemeğinizi, 5 yıl içinde hangi ödeme yöntemiyle yapacağınızı düşünüyorsunuz?diye sordu.

Kripto para şıkkı %56 ile, açık ara farkla birinci oldu. Bu anket, dijital para ile ödeme yapma taleplerinin, mevcut bankacılık altyapısının çok ötesinde olduğunu gösteriyor.

Twitter üzerinde yapılan anket resmi sonuçları içermese de, anketin altında yapılan yorumların çoğunda, kullanılması düşünülen kripto paranın Ripple (XRP) olduğu görülüyor. Bu kampanyanın sonuçlarını, Ripple (XRP) destekçileri de etkilemiş olabilir.

IMF, kripto piyasalarıyla ilgilendiğini yaptığı bu son anket çalışmasında da göstermiş oldu. Uluslararası Para Fonu, kısa süre önce Dünya Bankası ile ortaklaşa bir “Learning Coin” adında hiçbir maddi değeri olmayan stabil bir kripto parayı duyurmuştu.

Learning Coin, yalnızca IMF ve Dünya Bankası personellerinin erişimine izin verilen bir blok zincirinde üretilecek. Personel bu stabil coini, dijital muhasebe teknolojisini denemek ve dijital para uygulamalarını daha iyi anlamak için kullanacak.

“Kripto varlıklarının ve dağıtılmış muhasebe teknolojisinin gelişimi, onu çevreleyen bilgi miktarı hızla değişiyor. Bu, merkez bankalarını, düzenleyicileri ve finansal kurumları, politika yapıcıları, ekonomistleri ve teknoloji arasındaki artan bilgiyi fark etmeye zorlamaktadır. Bu proje, IMF ile Dünya Bankası personeli arasında, teknolojinin güçlü bir bilgi tabanını oluşturmayı amaçlıyor.”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.