bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,516.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,067.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiImpossible Finance Flash Loan Saldırısına Uğradı, 500.000 Dolar Kaybetti

Impossible Finance Flash Loan Saldırısına Uğradı, 500.000 Dolar Kaybetti

Saldırıya uğrayan Binance Smart Chain projelerinin uzun listesine katılan en son merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Impossible Finance oldu.

Binance Smart Chain ağında başka bir DeFi flash loan saldırısı daha gerçekleşti. Bu seferki kurban ise çok zincirli inkübatör projesi Impossible Finance.

Projenin Twitter ve Telegram hesaplarında 21 Haziran’da yayınlanan bir gönderiye göre, Impossible Finance’in likidite havuzuna 230 ETH civarında bir kayıpla sonuçlanan bir flash loan saldırısı gerçekleşti.

“Bugün erken saatlerde IF tokenimize bir flash loan saldırısı oldu. Durumu araştırmak için PeckShield, Watchpug ve diğer topluluk beyaz şapkalarıyla çalışıyoruz ve ayrıntılı bir olay raporu alacağız.”

SushiSwap çekirdek geliştiricisi Mudit Gupta, bunun Mayıs ayı sonlarında BurgerSwap protokolünü kullanan saldırıya benzer bir saldırı olduğunu belirtti. Bununla birlikte, güvenlik firması WatchPug, hacker’ın arka arkaya aynı fiyattan birden fazla takas yaptığını söyledi.

Impossible Finance

Havuzun akıllı sözleşmesindeki bir güvenlik açığı, saldırganın yerel token IF’yi BUSD’ye ve ardından flaş kredisini geri ödemek için BNB’ye birden çok protokol takası gerçekleştirmesini sağladı.

Protokol ekibi, Telegram’da likidite sağlayıcılarını telafi etmek için bir sigorta fonu tahsis ettiğini doğruladı.

“Ayrıca, fonlarınızın güvende olmasını ve bir numaralı önceliğimiz olmaya devam etmesini sağlamak için bir sigorta fonu hazırladık. Saldırıdan ÖNCE likidite havuzlarına (LP) yatıran tüm kullanıcı fonları %100 telafi edilecektir.”

Impossible Finance, çok zincirli DeFi girişimleri için bir BSC kuluçka platformu oluşturmak amacıyla Haziran ayı başlarında kapsamlı bir risk sermayesi ve melek yatırımcı listesinden 7 milyon dolar yatırım almıştı.

Ayrıca bu sene, PancakeBunny, Cream Finance, bEarn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol ve Belt Finance gibi BSC tabanlı DeFi protokolleri de flash loan saldırısına uğramıştı.

IF token fiyatı tahmin edilebileceği gibi önemli bir miktarda düştü. CoinGecko’ya göre, IF şu anda 19 Haziran’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.61 dolardan %86 oranında daha düşük işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.85%
$32,516.00
$276.39
Ethereum (ETH)
3.64%
$2,067.05
$75.24